Tramwaje

Zmodernizowany tramwaj idzie do kasacji. Straty 2,5 mln euro

Zmodernizowany tramwaj RNV6 nie wyjedzie już na torowiska Mannheim. Transporter, wiozący pojazd z fabryki w Halberstadt, wypadł z drogi. W wyniku zdarzenia znajdujący się na lawecie tramwaj przewrócił się na bok. Wstępne straty oszacowano na 2,5 miliona euro.

30-metrowy tramwaj RNV6 należał do przedsiębiorstwa transportowego Rhein-Neckar-Verkehr (rnv).Fot. Autobahnpolizei Turyngia
30-metrowy tramwaj RNV6 należał do przedsiębiorstwa transportowego Rhein-Neckar-Verkehr (rnv).Fot. Autobahnpolizei Turyngia

Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, na niemieckiej autostradzie A9 w Turyngii, pomiędzy węzłami Lederhose i Triptis. Kierowca Volvo FH16 650 Globetrotter XL stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi.

Ciągnik siodłowy odłączył się od naczepy i dachował. Ładunek, który wiózł, spadł z lawety na prawy bok i stoczył się ze zbocza o wysokości ok. 10 metrów. Kierowca został przetransportowany do szpitala.

30-metrowy tramwaj RNV6, który uległ znacznemu uszkodzeniu, należał do przedsiębiorstwa transportowego Rhein-Neckar-Verkehr (rnv). Obsługuje ono transport publiczny w Manheim, Ludwigshafen, a także Heidelbergu w Niemczech.

Wstępne szkody policja oszacowała na 800 tys. euro, po dokładnej analizie koszty te wzrosły do 2,5 mln euro.

Fot. Autobahnpolizei Turyngia
Fot. Autobahnpolizei Turyngia

Podnoszenie tramwaju odbyło się w siedmiu etapach. W tym celu rozdzielono każdy z pięciu modułów pojazdu. Na czas prac zablokowano także dwa pasy autostrady w kierunku Monachium. Trzeci pas był zamykamy tymczasowo.

Pięcioczłonowy tramwaj RNV (Rhein-Neckar-Variobahn) produkowany jest przez firmę Bombardier od 2002 roku.

Dodaj komentarz