Publikacje Firm Wydarzenia

80 dworców, stacji i przystanków kolejowych z urządzeniami SIP Dysten

Firma Dysten od lat specjalizuje się w projektowaniu i produkcji nowoczesnych rozwiązań elektronicznych do systemów informacji pasażerskiej dla branży kolejowej. Postępująca digitalizacja oraz konieczność zwiększenia efektywności transportu, a także komfortu pasażerów są głównymi czynnikami wpływającymi na rozwój oferowanych technologii. Firma związana jest z branżą kolejową od 2015 roku, sukcesywnie rozwijając się, dostarcza nowych rozwiązań i powiększa swoje portfolio.

System Informacji Pasażerskiej firmy Dysten
System Informacji Pasażerskiej firmy Dysten

Rozwiązania dla infrastruktury kolejowej

Początek obecności firmy Dysten w branży kolejowej związany jest z dostarczeniem lokalnego systemu informacji pasażerskiej, opartego o Zbiorcze Wyświetlacze Informacji Pasażerskiej, wykonane w oparciu o matryce LCD z podświetleniem w technologii LED. System zainstalowano na dworcu kolejowym KrakówPłaszów. Kolejną zrealizowaną inwestycją dla PKP SZ był Lokalny System Informacji Pasażerskiej na dworzec w Kędzierzynie-Koźlu.

W 2017 firma Dysten wzięła udział w pilotażowym projekcie Polskich Kolei Państwowych (PKP S.A.) pt. „Innowacyjne Dworce Systemowe”. Przedsięwzięcie zakładało wyburzenie dotychczasowych obiektów dworcowych, na rzecz wybudowania nowych, mniejszych i bardziej ekologicznych budynków. Idea projektu wynikała z faktu, iż modernizacja dworca kolejowego i przystosowanie go do oczekiwanych funkcjonalności była znacznie bardziej kosztowna od wybudowania nowego obiektu. Inwestycja przewidywała zastosowanie energooszczędnych rozwiązań i najnowszych technologii. Dysten w ramach projektu dostarczył wyświetlacze informacji pasażerskiej dla 60% budowanych dworców systemowych. Firma wykazała się dużą elastycznością, dostosowując produkty do ściśle określonych warunków i możliwości instalacyjnych.