29 złotych medali, trzy srebrne i jeden brązowy – tak MPK Wrocław wypada w kwalifikacji medalowej w bardzo wymagającej dyscyplinie: wzorowo, wyjątkowo sumiennie wykonywanych obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej właśnie odznaczył pracowników.
W imieniu Głowy Państwa w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim ceremonii dokonała Małgorzata Hasiewicz, Dyrektor Generalna urzędu.
– Z przykrością i ubolewaniem przyjąłem fakt, że pan wojewoda Jarosław Obremski nie znalazł czasu dla naszych zasłużonych pracowników – podsumowuje uroczystość prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Oni na nią cierpliwie czekali od dawna, aż pan wojewoda zakończy urlop. Dziękuje za to panu wicewojewodzie Bogusławowi Szpytmie za gotowość do spotkania z naszymi pracownikami w przyszłości.
Medal za Długoletnią Służbę ustanowiony został w 1938 roku, a przywrócony w 2007. Złoty można otrzymać za 30 lat pracy, srebrny za 20, a brązowy za dekadę.
W MPK Wrocław nie brakuje osób, które rozpoczynały pracę od szkolnych praktyk zawodowych. Po nich poświęciły wrocławianom oraz przedsiębiorstwu całą swoja zawodową karierę. Dlatego nawet 40-letni staż pracy nie jest szczególnym wyjątkiem.
Dlaczego praca w MPK to służba? Zatrudnieni tu ludzie zapewniają transport mieszkańcom 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – w każdej minucie każdej doby czuwa grono zaangażowanych osób. Niektórzy pracują w systemie zmianowym, inni zaczynają o 4 rano, kolejni przychodzą w nocy, aby do rana wozić pasażerów. MPK spaja miasto, łączy jego odległe zakątki zbliżając do siebie ludzi i umożliwiając im aktywność zawodową.