Raport z Polski Tramwaje

Bestialsko pozbawili życia gołębia. MPK Wrocław zawiadamia policję [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Uwięzili gołębia na torach i czekali na nadjeżdżający tramwaj. Ich wybryk został zarejestrowany przez monitoring tramwaju. MPK Wrocław przekazało film policji. Młodzi sprawcy będą tłumaczyć się ze swojego czynu przed funkcjonariuszami.

Fot. Ekostraż

Do zdarzenia doszło w piątek 19 czerwca. Grupa osób uwięziła żywego gołębia w mocowaniu szyn torowiska na ul. Mickiewicza we Wrocławiu. Niestety, zwierzę nie przeżyło ich „zabawy”. Tramwaj, który przejeżdżał tą trasą, był jednak wyposażony w monitoring, a kamery zarejestrowały sprawców. Materiał wideo od razu został zabezpieczony przez przewoźnika.

– Bardzo trudno znaleźć jakiekolwiek cenzuralne słowa, które mogłyby opisać bestialstwo i głupotę sprawców tego zdarzenia – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Nie będziemy przymykać oczu na okrucieństwo. Sprawę zgłosiliśmy policji i mam nadzieję, że przekazane przez nas nagrania pomogą w złapaniu sadystów.

 

Krzysztof Balawejder, Prezes MPK Wrocław poinformował o sprawie policję.

Zdarzenie skomentowali także obrońcy zwierząt.

– Tak to „tylko” gołębie zwane też pogardliwie przez niektórych „latającymi szczurami”, dla nas jednak i wielu innych ludzi i organizacji to żywe stworzenie, które nie powinno paść ofiarą sadystów – tak na swoim fanpage opisali wolontariusze Ekostraży.

 

Przewoźnik uczulił swoich motorniczych i kierowców autobusów, by każdą podejrzaną sytuację i zauważone przypadki łamania prawa zgłaszali od razu Centrali Ruchu MPK. Jej pracownicy mogą wydać dyspozycję natychmiastowego zabezpieczenia monitoringu w pojeździe.

 

Dodaj komentarz