Raport z Polski Wydarzenia

Betonowe podkłady i kamienie na torach. Koleje Wielkopolskie walczą z wandalizmem [FILM]

Betonowe podkłady, śmietniki lub sterty ułożonych kamieni – to tylko część z przedmiotów, które regularnie pojawiają się na torach, po których kursują pociągi Kolei Wielkopolskich. Tylko w tym roku policja odnotowała 33 podobne incydenty.

Nieodpowiedzialna zabawa, ciekawość konsekwencji zdarzenia czy zwykła głupota? Coraz częściej maszyniści zmuszeni są zatrzymać rozpędzone pojazdy przed ułożoną na torach przeszkodą. W większości przypadków incydenty nie kończą się tragicznie, jednak pozostawiony na torach betonowy śmietnik czy kilkanaście dużych kamieni może doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym.

Dzięki zainstalowanym na terenach kolejowych fotopułapkom wandali udaje się złapać na gorącym uczynku. Nad bezpieczeństwem w trakcie podróży czuwają nie tylko Strażnicy Ochrony Kolei, ale także funkcjonariusze Policji, którzy, dzięki prowadzonym śledztwom, zatrzymują sprawców sprowadzających zagrożenie w ruchu kolejowym.

Koleje Wielkopolskie opublikowały w mediach społecznościowych filmy, prezentujące niebezpieczne incydenty na trasach w regionie.

Dodaj komentarz