Raport z Polski Wydarzenia

Chciał zdążyć przed pociągiem. Skład zdążył wyhamować

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło we wtorek 27 października na przejeździe kolejowym na gdańskiej Oruni. Kierowca samochodu osobowego zignorował opuszczające się szlabany oraz sygnały dźwiękowe i zdecydował się pokonać przejazd kolejowy. O sytuacji poinformowany został maszynista, który zdążył wyhamować pociąg.

Fot. bezpieczny-przejazd.pl

Do incydentu doszło krótko po godz. 7.00 na ul. Smętnej. Kierowca taksówki marki Skoda Fabia zignorował wszystkie ostrzeżenia i próbował pokonać przejazd kolejowy zanim zamkną się szlabany.

Jak informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK, cytowany przez portal trojmiasto.pl, dróżnik zmuszony został do wstrzymania zamykania rogatek. Dodatkowo o zdarzeniu poinformował maszynistę pociągu, zwalniając skład do 20 km/h.Całe zdarzenie zostało nagrane, a zapis z monitoringu przekazany zostanie policji.

KZŁ uruchomiły poligon prób eksploatacyjnych dla monitoringu przejazdów kolejowych

– Rok 2019 był najbezpieczniejszym w transporcie kolejowym odkąd Prezes Urzędu Transportu Kolejowego gromadzi dane w tym zakresie – poinformował UTK. Miernik wypadków uplasował się na poziomie 2,08, co daje wynik mniejszy w stosunku do roku 2018 o 13 proc. Spadła także liczba wypadków (-13 proc.).

Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych. UTK przedstawił raport

Dodaj komentarz