Raport z Polski

Ciężarówka wjechała w szynobus. Pojazd serii SA132 jest całkowicie zniszczony

Fot. Pociąg do Wielkopolski / FB

Całkowicie zniszczony szynobus i samochód ciężarowy – to skutek wypadku, do którego doszło w środę 29 kwietnia ok. godz. 17.30 na przejeździe kolejowym na obwodnicy Murowanej Gośliny. Utrudnienia w ruchu – kolejowym i drogowym między Wągrowcem a Poznaniem – potrwać mogą kilka godzin.

Jak czytamy na fanpage’u „Pociąg do Wielkopolski”, ranne zostały co najmniej 4 osoby: maszynista, kierownik pociągu i dwóch pasażerów. Szynobus serii SA132 jest rozbity i wykolejony.

Aktualizacja godz. 20.00:

Jak informuje wielkopolska policja, do zdarzenia doszło w Bolechowie k. Poznania. Kierowca ciężarówki wyprzedził pojazdy stojące przed zamkniętym przejazdem kolejowym. Wjeżdżając na tory zderzył się z szynobusem. Obsługa rozpędzonego pojazdu nie miała szans na zatrzymanie.

Uderzenie było tak silne, że ciężarówka przełamała się na pół. W pociągu jechało 15 osób wraz z obsługą. Nikt nie zginął, ale są ranni.

– Będziemy domagać się aresztu dla kierowcy ciężarówki. Złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa i to w sposób rażący – komentują policjanci.

 

Dodaj komentarz