Raport z Polski Wydarzenia

Cukierki dla najmłodszych z Ukrainy

Fundacja Grupy PKP oraz spółka WARS S.A. wspierają ukraińskich uchodźców wojennych od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Tym razem wspólnie przekazały słodycze dla dzieci.

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, ma nadzieję, że przekazane słodkości uprzyjemnią małym gościom zza naszej wschodniej granicy pobyt w Polsce.

– Piętno wojny w szczególny sposób odciska się na dzieciach. Dlatego właśnie o nie należy zadbać w szczególny sposób. By trauma, której doświadczyły, w jak najmniejszym stopniu była obecna w ich dalszym życiu. Ze swojej strony nie ustajemy w podejmowaniu działań, dzięki którym osoby przybywające do naszego kraju, jak również te, które pozostały na Ukrainie, mają szansę otrzymać jak najpełniejsze wsparcie. Czynimy to także razem z wieloma firmami oraz instytucjami. Pokazujemy, że połączenie sił i współpraca w trudnym momencie mogą przynieść wspaniałe owoce. Dlatego dziękuję Panu Arturowi Kowalczykowi, prezesowi zarządu WARS S.A. za to, że po raz kolejny wspólnie mogliśmy wyciągnąć pomocną dłoń do tych, którzy jej potrzebują – podkreśla Katarzyna Kucharek.

 

Artur Kowalczyk, prezes zarządu WARS S.A., bez zastanawiania włączył się do akcji. Z całym szacunkiem oraz zaangażowaniem przekazał słodycze Fundacji Grupy PKP.

– W tych bardzo trudnych chwilach, każda nawet najmniejsza pomoc się liczy. Czuliśmy się w zobowiązaniu, by przekazać słodycze i wesprzeć najmłodszych. Przede wszystkim pamiętajmy, że dzieci przeżywają wszystko bardziej emocjonalnie niż my dorośli. Dlatego decyzję o przekazaniu słodyczy podjąłem bez chwili zastanowienia. W dalszym ciągu moi Pracownicy czynią dobro pracując jako wolontariusze na Dworcu Centralnym w Warszawie. Włączają się w liczne zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych – dodaje Artur Kowalczyk.

 

Wojna na Ukrainie to dramat dla milionów osób. Skutki toczących się walk najbardziej odczuwają dzieci. Dlatego również z myślą o nich swoje działania pomocowe realizuje Fundacja Grupy PKP. Razem z firmą Spravia zakupiła artykuły spożywcze oraz środki higieniczne dla mieszkańców Żytomierza, w tym tych najmłodszych. Fundacja przekazała również ubranka dla dzieci przebywających w jednym z miejsc, do którego skierowano uchodźców z Ukrainy. We współpracy z UTK, zabawki i materiały edukacyjne do prowadzonych przez ZUS ośrodków, w których mieszkają osoby uciekające przed wojną.

Fundacja Grupy PKP

Dodaj komentarz