Tramwaje

Fani Śląska pomalowali tramwaj MPK Wrocław

Kibice Śląska Wrocław pomalowali jeden z miejskich tramwajów. Wyjątkowy pojazd powstał w ramach współpracy fanów WKS-u, MPK Wrocław oraz klubu.
– Gramy w jednej drużynie – mówi prezes przedsiębiorstwa Krzysztof Balawejder.

Tramwaj został pomalowany przez kibiców dwukrotnych mistrzów Polski z inicjatywy ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław oraz Stowarzyszenia Wielki Śląsk. (fot. MPK Wrocław)
Tramwaj został pomalowany przez kibiców dwukrotnych mistrzów Polski z inicjatywy ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław oraz Stowarzyszenia Wielki Śląsk. (fot. MPK Wrocław)

„Mkną po szynach niebieskie tramwaje” – śpiewała Maria Koterbska. Teraz dodać do tego należy jeden zielony, bo tak wygląda pomalowany przez fanów WKS-u pojazd MPK Wrocław. Jego nowa szata graficzna idealnie wkomponowuje się w obchody 75-lecia powstania klubu.

Śląsk Wrocław to wielki klub. Świadczą o tym sukcesy, które od teraz widnieją na jednym z naszych tramwajów – mówi Krzysztof Balawejder prezes MPK Wrocław. – Tak świetny klub ma też świetnych kibiców. Potrafią oni zrobić fantastyczne rzeczy, co możemy zobaczyć nie tylko na stadionach, ale teraz również na wrocławskich ulicach.

Kto pomalował tramwaj?

Tramwaj MPK Wrocław został pomalowany przez kibiców dwukrotnych mistrzów Polski z inicjatywy ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław oraz Stowarzyszenia Wielki Śląsk. To organizacje, które od lat aktywnie angażują się w życie klubu. Tak samo było tym razem. We współpracy ze Śląskiem oraz MPK Wrocław powstał wyjątkowy tramwaj, obok którego żaden wrocławianin nie przejdzie obojętnie.

– Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Wielki Śląsk, ośrodka Kibice Razem i wszystkich fanów WKS-u, którzy zaangażowali się w ten projekt i osobiście ozdobili tramwaj w barwy klubu. Dziękujemy również MPK Wrocław za współpracę i przekazanie pojazdu. Sądzę, że dla wielu wrocławian stanie się on ulubionym tramwajem w mieście, który w roku 75-lecia klubu ozdobi ulice Wrocławia – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.