Publikacje Firm Raport z Polski Wydarzenia

Frauscher Polska od 25 lat rewolucjonizuje branżę kolejową

– Bez Was nie byłoby naszego sukcesu – byliście, jesteście i mam nadzieję, że dalej przy nas będziecie – mówił Andrzej Bartnik, Prezes Zarządu w firmie Frauscher Polska. Firma, która swoją siedzibę ma w Austrii, weszła na rynek polski rynek dokładnie 25 lat temu – w 1998 roku.

Firma Frauscher Sensortechnik GmbH ułatwia integratorom systemów i operatorom dostęp do informacji potrzebnych do eksploatacji oraz nadzoru infrastruktury. Czujniki koła Frauscher, systemy wykrywania koła i liczniki osi jako podstawowe komponenty zapewniają niezawodne i bezpieczne działanie w szerokim zakresie zastosowań.

Założenie przez Josefa Frauschera austriackiej firmy Frauscher Sensortechnik GmbH w 1987 roku dało początek innowacyjnej koncepcji biznesowej. Następnie przez kilka dziesięcioleci trwał pomyślny rozwój czujników. W roku 1998 przedsiębiorstwo podjęło decyzję o otworzeniu filii w Polsce.

– 25 lat to okres, w którym wiele się wydarzyło – mówił Andrzej Bartnik, Prezes Zarządu Frauscher Polska. – Kiedy zaczynaliśmy, byliśmy częścią niewielkiej, mało znanej austriackiej firmy. Dziś pracujemy w firmie, która jest potentatem w branży, która rewolucjonizuje branżę kolejową, nie tylko rynek liczników osi.

 

Andrzej Bartnik, Frauscher Polska: Licznik osi – zajętość torów pod kontrolą [WYWIAD]

Historia Frauscher Polska jest ściśle spleciona z ważnymi osiągnięciami Frauscher Austria. To m.in. certyfikacja systemu liczenia osi ACS2000 i czujnika koła RSR180, certyfikacja czujnika koła RSR123, jak również certyfikacja systemu liczenia osi FAdC.

– Z tych sukcesów jesteśmy szczególnie dumni. Jednakże naszym największym osiągnięciem jest stałe dostarczanie naszym klientom możliwie jak najlepszych usług i produktów – dodaje gospodarz wieczoru. – Satysfakcja klientów jest dla nas motywacją. Jesteśmy dumni, że nazwa Frauscher stała się synonimem wysokiej jakości i niezawodności.

 

Zaproszeni na jubileusz 25-lecia firmy Frauscher Polska goście odśpiewali głośne sto lat i wznieśli toast za dalsze sukcesy przedsiębiorstwa. Partnerzy biznesowi oraz przyjaciele złożyli gospodarzom wydarzenia życzenia i wręczyli prezenty.

– Od 1998 roku, firma Frauscher Polska nieustannie podnosi poprzeczkę i wyznacza nowe standardy w branży kolejowej. Działając na dynamicznym rynku, firma zdołała wypracować sobie solidną reputację dzięki nieustannym innowacjom, zdecydowanej wizji i niewątpliwemu profesjonalizmowi – mówi Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, do której przynależy Frauscher Polska. – Jednak to nie tylko osiągnięcia biznesowe czyniąc spółkę wyjątkową. Firma zawsze angażowała się w wiele inicjatyw edukacyjnych i prospołecznych. Jej zobowiązanie do społecznej odpowiedzialności biznesu stanowi wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorstw. Dziś życzę Frauscher Polska kolejnych 25-lat sukcesu na polskim rynku, tego zaangażowania w kreowanie nowej jakości i wspaniałych ludzi, którzy przez kolejne dekady będą firmę otaczać.

 

Przed uroczystą Galą, Andrzej Bartnik zaprosił gości do zwiedzenia miasta, w którym świętowano Srebrny Jubileusz. Wspólnie z przewodnikiem bliżej przyjrzeli się historii Wrocławia.

Dodaj komentarz