Raport z Polski

Fundacja Grupy PKP apeluje o wsparcie dla uczniów

– Dajmy narzędzia uczniom wykluczonym, którzy mają trudności w kontynuowaniu nauki poprzez brak dostępności komputerów – apeluje Fundacja Grupy PKP, zwracając się do przedsiębiorców o pomoc w przekazaniu sprzętu komputerowego najmłodszym, którzy obecnie nie mogą uczestniczyć w lekcjach prowadzonych online.

W okresie pandemii zajęcia w szkole zostały odwołane, a uczniowie przebywają w domu. Aby uczniowie nie mieli zaległości, wprowadzone zostały lekcje online, prowadzone przez nauczycieli przy pomocy urządzeń mobilnych i internetu. Niestety, nie każdy ma dostęp do komputera czy tabletu.

Dzieci z rodzin wielodzietnych, gdzie jeden komputer przypada na uczące się w szkole rodzeństwo uniemożliwia realizację programu nauczania. Uczniowie z rodzin niezamożnych, również mogą mieć problem z dostępem do nauki online.

Fundacja Grupy PKP wychodząc naprzeciw problemom chce pomóc i ofiarować z pomocą przedsiębiorców sprzęt do użytku domowego. Jeśli posiadają Państwo nieużywane komputery firmowe, które mogłyby przydać się uczniom prosimy o kontakt na adres: prfundacja@pkp.pl.

– W tym trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy sobie pomagać i wspierać tych, którzy mają ograniczone możliwości. Sprzęt, który kurzy się w magazynach firm może teraz być przydatny. Prosimy przedstawicieli firm, którzy mogą pomóc o kontakt. – apeluje Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Dodaj komentarz