Inwestycje Raport z Polski Tabor

LTG CARGO Polska z nową lokomotywą od PESY

PESA Bydgoszcz dostarczyła dla LTG CARGO Polska pierwszą Gamę Marathon. To efekt negocjacji, jakie w grudniu toczyły się między producentem taboru a Rail Capital Partners. Na początku 2022 r. do spółki trafią cztery nowoczesne lokomotywy GAMA 111Ed z systemem dojazdowym Marathon.

Fot. PESA Bydgoszcz

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że grono naszych Partnerów biznesowych stale się zwiększa. Świadczy to o zaufaniu klientów  do świadczonych przez naszą spółkę usług. Życzymy LTG Cargo Polska jak najwięcej sukcesów. Wierzymy, że nasza współpraca przyniesie każdej stronie wymierne korzyści i rozwój dla obu spółek  – podkreślił Ireneusz Kozłowski Prezes Zarządu RCP.

 

LTG Cargo jest największym operatorem kolejowym w krajach bałtyckich i ósmym co do wielkości przewoźnikiem w UE.

– Rozpoczęcie współpracy z RCP jest kolejnym krokiem i potwierdzeniem długofalowej strategii rozwoju Grupy LTG Cargo na rynku Polskim. Liczymy na rozszerzenie naszej współpracy w najbliższej przyszłości, a także realizację nowych projektów taborowych –  powiedział Michał Szlendak Prezes Zarządu LTG Cargo Polska.

 

O efekcie rozmów mówił także przedstawiciel bydgoskiej PESY.

 – Fakt, że LTG Cargo Polska wybrała lokomotywę produkcji PESA do realizacji swoich usług to powód do satysfakcji. To także potwierdzenie, że Gama z silnikiem dojazdowym doskonale odpowiada na potrzeby przewoźników. Liczymy na rozwój współpracy pomiędzy LTG Cargo i PESA w kolejnych projektach  – powiedział Piotr Rościszewski Kierownik Sprzedaży PESA.

Gama Marathon

Gama Marathon od PESA Bydgoszcz to czteroosiowa lokomotywa elektryczna  ze spalinowym silnikiem manewrowym. Dzięki niemu przewoźnicy nie potrzebują dodatkowych lokomotyw do prac manewrowych i rozładunkowych na niezelektryfikowanych odcinkach linii w portach czy na bocznicach towarowych. Silnik o mocy 5600 kW pozwala na bezproblemową obsługę wszystkich bocznic. Gama Marathon jest dopasowana do potrzeb użytkowników. Kabina, a także pulpit i zaplecze socjalne powstały przy udziale maszynistów i instruktorów. Uwzględniając potrzeby użytkowników lokomotywa została wyposażona w toaletę i funkcjonalną kuchenkę (lodówka, mikrofalówka, czajnik bezprzewodowy).

12 lokomotyw dla RCP

Pod koniec sierpnia PESA Bydgoszcz dostarczyła 12. lokomotywę Gama Marathon dla Rail Capital Partners. O tym pisaliśmy poniżej: