Raport z Polski Wydarzenia

Gdańsk: Blisko dramatu na torach [FILM]

Do dramatycznych scen doszło na stacji Gdańsk Główny w dniu 18 marca 2022 roku. Z peronu na tory spadł mężczyzna, który nie dał rady się podnieść. Na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia.

Mężczyzna, spadł z peronu na torowisko. Wszystko nagrały kamery monitoringu (fot. kadr z filmu)
Mężczyzna, spadł z peronu na torowisko. Wszystko nagrały kamery monitoringu (fot. kadr z filmu)

W dniu 18 marca br. na stacji PKP Gdańsk Główny doszło do niebezpiecznej sytuacji. Znajdujący się pod wpływem alkoholu mężczyzna, spadł z peronu na torowisko. Świadkiem zdarzenia był będący poza służbą dzielnicowy komisariatu na Oruni sierż. sztab. Tomasz Kruger, który bez zastanowienia wskoczył za mężczyzną, aby go wyciągnąć w bezpieczne miejsce.

W tym czasie dzielnicowy sierż. sztab. Tomasz Kruger, który był poza służbą i czekał na przyjazd pociągu, zwrócił uwagę na chodzącego po peronie mężczyznę. Miał on problemy z utrzymaniem się na nogach, a jego stan wskazywał na to, że znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. W pewnym momencie mężczyzna ten zataczając się, spadł z peronu na torowisko i nie był w stanie się podnieść. Sierż. sztab. Tomasz Kruger, widząc tę sytuację, niezwłocznie wskoczył za mężczyzną, aby go wyciągnąć z torów w bezpieczne miejsce. Policjantowi pomogły dwie osoby, które stały na peronie. Liczyła się każda minuta, gdyż w każdej chwili na tory mógł wjechać pociąg. Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjanta nie wiadomo, jaki byłby finał tego zdarzenia.

Funkcjonariusz sprawdził stan zdrowia nietrzeźwego mężczyzny i zwrócił się z prośbą o pomoc do patrolu funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Jak się okazało, ostatecznie mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Zobacz film:

To nie pierwsza bohaterska postawa dzielnicowego z komisariatu na Oruni. W lutym ubiegłego roku Tomasz Kruger wspólnie z drugim funkcjonariuszem zabiegli tragedii i ściągnęli z tafli lodu jeziora chorego mężczyznę, który nie zdawał sobie sprawy z grożącego mu niebezpieczeństwa. Mimo próśb innych służb nie chciał on zejść na brzeg. Dopiero zdecydowana interwencja policjantów doprowadziła do szczęśliwego zakończenia tej interwencji. Kilka miesięcy później, w sierpniu 2021 roku ten sam policjant podczas pożaru bloku przy ul. Piotrkowskiej, w trakcie prowadzonej ewakuacji, z jednego z mieszkań wyniósł 92-letnią kobietę, która nie poruszała się o własnych siłach.

Dodaj komentarz