Pasażer Raport z Polski

Gdzie na majówkę z PKP Intercity?

Zbliżająca się majówka to idealna okazja do podróży po Polsce i nie tylko. Jak co roku, PKP Intercity oferuje większą liczbę połączeń, tak aby każdy chętny mógł wybrać się na wyczekiwany odpoczynek w komfortowych warunkach. Gdzie warto wyjechać w tę majówkę?

Majówka z PKP Intercity
Majówka z PKP Intercity/Zdjęcie PKP Intercity

Mieszkańcy stolicy i okolic, jeśli chcą podziwiać piękno Mazur, mają przed sobą tylko 2,5 godziny drogi. Wyjeżdżając w sobotni poranek, na Mazurach można być już o godzinie 10 i mieć przed sobą jeszcze cały dzień. Z Warszawy bardzo szybko można również dojechać do Trójmiasta. Każdego dnia majówki nad morze jedzie ponad dwadzieścia pociągów. Taka podróż trwa mniej niż 3 godziny. 

Mieszkańcy Poznania, spieszący się nad morze, mogą pojechać tam od razu po pracy w piątek. Pociąg odjeżdża ze stacji o godzinie 16:42. Podróżujący będą wówczas na miejscu o godzinie 19:55. 

Jeśli ktoś od morza woli góry, do Kotliny Kłodzkiej pasażerów z Warszawy zabierze pociąg IC Śnieżka, natomiast z Krakowa i Katowic pociąg TLK Wetlina. Kraków i Jelenią Górę, skąd blisko w Karkonosze, łączy pociąg TLK Sudety. Można także obrać bezpośrednią trasę z Warszawy do Szklarskiej Poręby Górnej. 

To nie jedyne usprawnienia polskich połączeń na długi weekend. Z okazji majówki, pociąg TLK Bieszczady, otrzyma wydłużoną trasę do Łupkowa. Niedawno zakończona modernizacja linii do Wisły, pozwala mieszkańcom Warszawy dotrzeć w Beskid Śląski pociągami IC Kormoran i IC Daszyński. 

A może dalej…?

Dla tych, którzy chcą wybrać się za polską granicę PKP Intercity ma również wiele propozycji. Na trasie BerlinWrocław codziennie kursują dwa bezpośrednie pociągi. Z Dolnego Śląska do stolicy Niemiec można dojechać nawet w 4,5 godziny. Z Warszawy, Krakowa czy Przemyśla łatwo dostać się również do stolicy Czech. Pociągiem dojedziemy również do Austrii.  Codziennie na trasach WarszawaKatowiceWiedeń oraz PrzemyślKrakówWiedeń kursują w sumie cztery pociągi – trzy ze stolicy i jeden z Przemyśla. Do Węgier pociągiem IC Batory pasażerowie dojadą m.in. z Warszawy, Opoczna, Zawiercia, Katowic i Gliwic. Jeśli ktoś jest gotowy na nocną jazdę, możliwość podróży z Warszawy, Krakowa i Katowic do wielu interesujących lokalizacji za południowymi granicami Polski (Praga, Budapeszt, Wiedeń, Graz) zapewnia pociąg IC Chopin. Co więcej, pociąg IC Hańcza, dzięki przesiadce w Mockawie z pociągiem kolei litewskich, umożliwia podróż do Wilna. 

Taniej na majówkę

PKP Intercity przygotowało liczne promocje na przejazdy krajowe. Jedną z nich jest karta skierowana do małych grup i rodzin, która pozwala na 30% zniżki. Oferta ta łączy się z podstawowymi ulgami. Pociągi ekspresowe EIC lub EIP oferują także zniżkę 30% od ceny bazowej dzięki Biletowi Rodzinnemu.  

Powstała również specjalna wyszukiwarka Łowcy Promo, na której codziennie można znaleźć nowe oferty na przejazdy po całej Polsce. Wyszukiwarka jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej, ale także w aplikacji mobilnej.

Dodaj komentarz