Pasażer Wydarzenia

Gigantyczna awaria na polskiej kolei

Gigantyczne opóźnienia zaskoczyły w czwartkowy poranek pasażerów polskich pociągów. Wszystko za sprawą awarii PKP – problemy dot. działania kilkunastu lokalnych centrów sterowania ruchem. Jak zaznaczają przedstawiciele PKP, na tę chwilę nie ma przesłanek o tym, że mogło dojść do cyberataku.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Awaria objęła łącznie ok. 820 km linii kolejowych. Utrudnienia występują w trzech województwach: śląskim, dolnośląskim oraz pomorskim. Problemy dotyczą także podróżnych w Krakowie, pasażerów na linii WarszawaGdańsk oraz WarszawaSzczecin.

Wprowadzone zostały obostrzenia gwarantujące bezpieczeństwo i ciągłość podróży.

Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, część składów nie wyjedzie dziś na tory. Przewoźnicy wdrożyli wzajemne honorowanie biletów, a także łączą część składów.

PKP Intercity:

Informujemy, że w związku z utrudnieniami w prowadzeniu ruchu pociągów w dniu 17.03.2022r. od godziny 5:30 do odwołania wprowadza się wzajemne honorowanie biletów w pociągach spółki PKP Intercity, Koleje Mazowieckie (na całym obszarze kursowania), Łódzka Kolej Aglomeracyjna (na terenie województwa łódzkiego), a także Polregio na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Występują również duże zmiany w kursowaniu pociągów, wiele jest opóźnionych.

Podróżni oczekujący na przejazd na dworcach, a także stacjach informowani są o sytuacji na bieżąco.

Dlaczego doszło do awarii? Tego jeszcze nie ustalono. Jak przekonują przedstawiciele kolei ds. cyberbezpieczeństwa, nie ma przesłanek o cyberataku.

Krótko po godz. 9.00 PKP Intercity zaapelowało do podróżnych o rozważenie rezygnacji  z podroży.

 

O awarii piszą także Koleje Wielkopolskie:

Dodaj komentarz