Aktualności Raport z Polski

Graficiarz “zaatakował” skład Kolei Mazowieckich

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Katowic, w trakcie działań pod kryptonimem „Antygraffiti”, złapali 19-letniego mężczyznę, który był w trakcie dewastowania jednego z wagonów kolejowych.

Antygraffiti
Fot.Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w stacji kolejowej Żyrardów. Do momentu ujęcia przez funkcjonariuszy SOK młodzieniec zdążył pomalować około 20 mkw wagonu, wchodzącego w skład pociągu relacji Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. 

Mimo próby ucieczki, po krótkim pościgu udało się ująć nastolatka. Wobec sprawcy dewastacji mienia kolejowego funkcjonariusze zastosowali środki przymusu bezpośredniego. Użyli w tym celu siły fizycznej i kajdanek. 

Zabezpieczonych zostało aż 25 puszek z farbą w sprayu oraz dwie drabinki. Patrol GOI SOK przekazał sprawcę na Komendę Powiatową policji w Żyrardowie do dalszych czynności.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach byli w trakcie prowadzonych działań porządkowych pod kryptonimem “Antygraffiti”. Realizowano je na terenie województwa mazowieckiego. 

Straty, jakie graficiarz spowodował, wstępnie oszacowano na kwotę blisko 4500 złotych. Teraz dewastatorowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz