Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Grupowe podróże w PKP Intercity jeszcze tańsze

PKP Intercity uatrakcyjniło swoją ofertę przejazdową dla grup. Atrakcyjne zniżki na podróże otrzymają pasażerowie, którzy podróżują w co najmniej 11 osób.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Grupowe podróże koleją stają się jeszcze korzystniejsze – od 15 września zniżka od cen regularnych na podróże składami kategorii TLK i IC wynosi zawsze 30%. Do tej pory od poniedziałku do czwartku oraz w soboty bilety były tańsze o 20%, a w piątki i niedziele PKP Intercity oferowało 15% rabatu od cen regularnych. Ta wysokość zniżek nadal obowiązuje w pociągach EIC oraz EIP.

Co więcej, z 20 do 15 zmniejszyła się liczba osób w grupie, na które przypada bezpłatny bilet. Oznacza to, że na każde 15 osób, które płacą za przejazd, jedna osoba (np. opiekun grupy) podróżuje bezpłatnie.

– Wprowadzamy kolejne udogodnienia ofertowe dla naszych pasażerów. Obowiązująca od początku lipca oferta „Taniej z Bliskimi” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Od 15 września grupowe podróże pociągami PKP Intercity staną się atrakcyjniejsze dzięki zmianie zasad przejazdów dla grup liczących 11 osób i więcej. Wierzymy, że coraz więcej Polaków będzie przesiadać się do pociągów – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.

 

Przejazd grupowy krok po kroku

Wniosek na przejazd w grupie składa się przez Internet, za pośrednictwem podstrony przejazdygrupowe.intercity.pl. Można to zrobić już na 90 dni przed podróżą, co ułatwia planowanie wycieczki, gdy jest ona organizowana z większym wyprzedzeniem. Liczba miejsc dostępnych w ofercie jest limitowana, dlatego warto jak najwcześniej zamówić przejazd grupy. Najpóźniej można to zrobić na 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu. PKP Intercity rozpatruje wnioski na przejazdy grupowe maksymalnie do 5 dni roboczych.

Należy pamiętać, że we wszystkich pociągach PKP Intercity uczestnicy przejazdu grupowego, którzy posiadają ulgi ustawowe korzystają dodatkowo ze swoich indywidualnych uprawnień, dzięki czemu za bilety zapłacą jeszcze mniej. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych są objęci 37% ulgą na przejazdy pociągami PKP Intercity. Wyruszając w podróż należy pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów poświadczających prawo do korzystania z ulgi. Kopie czy zdjęcia tych dokumentów nie są honorowane.

Organizatorom przejazdów grupowych, którzy kupili bilety grupowe na przejazdy 15 września lub później pociągami TLK lub IC przysługuje możliwość wystąpienia z wnioskiem o zwrot należności wynikający ze zmiany wymiaru zniżki. Wnioski należy składać na zasadach określonych w Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę PKP Intercity. Od zwróconej należności nie zostanie pobrane odstępne.

Kolejowe podróże także dla małych grup

Mniejsze grupy, czyli od 2 do 6 osób również mogą korzystać z tańszych przejazdów. Od początku lipca w pociągach IC oraz TLK obowiązuje oferta Taniej z Bliskimi. Dzięki niej także nieduże grupy mogą cieszyć się biletami tańszymi o 30%. Nowa oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem podróżnych. W lipcu i sierpniu PKP Intercity sprzedało 702 tys. biletów w ramach Taniej z Bliskimi. W ten sposób blisko 1,8 mln podróżnych cieszyło się tańszymi podróżami w gronie najbliższych.

Dodaj komentarz