Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Grupowe podróże w PKP Intercity jeszcze tańsze

PKP Intercity uatrakcyjniło swoją ofertę przejazdową dla grup. Atrakcyjne zniżki na podróże otrzymają pasażerowie, którzy podróżują w co najmniej 11 osób.

Fot. PKP Intercity
Fot. PKP Intercity

Grupowe podróże koleją stają się jeszcze korzystniejsze – od 15 września zniżka od cen regularnych na podróże składami kategorii TLK i IC wynosi zawsze 30%. Do tej pory od poniedziałku do czwartku oraz w soboty bilety były tańsze o 20%, a w piątki i niedziele PKP Intercity oferowało 15% rabatu od cen regularnych. Ta wysokość zniżek nadal obowiązuje w pociągach EIC oraz EIP.

Co więcej, z 20 do 15 zmniejszyła się liczba osób w grupie, na które przypada bezpłatny bilet. Oznacza to, że na każde 15 osób, które płacą za przejazd, jedna osoba (np. opiekun grupy) podróżuje bezpłatnie.

– Wprowadzamy kolejne udogodnienia ofertowe dla naszych pasażerów. Obowiązująca od początku lipca oferta „Taniej z Bliskimi” cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Od 15 września grupowe podróże pociągami PKP Intercity staną się atrakcyjniejsze dzięki zmianie zasad przejazdów dla grup liczących 11 osób i więcej. Wierzymy, że coraz więcej Polaków będzie przesiadać się do pociągów – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity S.A.