Raport z Polski Wydarzenia

“Kolejarze z Wileńszczyzny” już w listopadzie!

W listopadzie br. nakładem Stacji Muzeum ukaże się książka Dominiki Leszczyńskiej pt. „Kolejarze z Wileńszczyzny”. Wydawnictwo powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

"Kolejarze z Wileńszczyzny" już w listopadzie!

To już ostatni moment, aby sięgnąć do rodzinnych szuflad i wspólnie z „Raportem Kolejowym” stworzyć towarzyszący książce Portret zbiorowy kolejarza kresowego.

Skany fotografii, dokumentów i innych pamiątek o tematyce kolejowo-kresowej można nadsyłać na adres: dominika.leszczynska@stacjamuzeum.pl lub historia@stacjamuzeum.pl (rozdzielczość 300-600 dpi TIFF, jeżeli zdjęcia są w sepii to skan w kolorze, jeśli czarno białe to skan w skali szarości).

Zapraszamy też do kontaktu korespondencyjnego lub telefonicznego (Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa, tel. 22-620 04 80 w. 123). Więcej informacji o przedsięwzięciu znajduje się na stronie internetowej Stacji Muzeum: https://stacjamuzeum.pl/

Wszyscy Darczyńcy, których pamiątki zostaną wykorzystane w książce lub znajdą się na Portrecie, otrzymają egzemplarz autorski „Kolejarzy z Wileńszczyzny”.

Stwórzmy wspólnie Portret zbiorowy kolejarza kresowego!

“Kolejarze z Wileńszczyzny” coraz bliżej

Dodaj komentarz