Pasażer

Koleje Dolnośląskie uruchamiają bezpośrednie połączenia nad morze

Koleje Dolnośląskie uruchamiają wakacyjne bezpośrednie połączenie do Świnoujścia. Pociąg zabierze pasażerów nad morze z dworca Wrocław Główny w sobotę rano, a wróci w niedzielę wieczorem. Połączenie zostanie uruchomione 24 czerwca, a sprzedaż biletów ruszy dwa tygodnie wcześniej.

Koleje Dolnośląskie zawiozą swoich pasażerów nad morze (fot. KD)
Koleje Dolnośląskie zawiozą swoich pasażerów nad morze (fot. KD)

Nad polskie morze będzie można dostać się pociągiem Kolei Dolnośląskich w czasie nieprzekraczającym sześciu godzin – to najszybsze rozkładowe połączenie na odcinku WrocławŚwinoujście. Oferta będzie dostępna w weekendy oraz 15 sierpnia.

Nowe wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich to nie tylko świetna okazja dla Dolnoślązaków, aby udać się na weekend nad polskie morze. To także najszybsze kolejowe połączenie ŚwinoujścieWrocław Główny, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Trasę pokonamy bowiem planowo już w pięć i pół godziny – mówi Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

 

Cena biletu w relacji Wrocław Główny – Świnoujście oraz ŚwinoujścieWrocław Główny wyniesie 79 zł, natomiast w relacji LegnicaŚwinoujście oraz ŚwinoujścieLegnica – 69 zł. Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo.

Pociąg z Wrocławia wyruszy nad morze w sobotę o godzinie 5:40 i planowo ma przyjechać do Świnoujścia o 11:10. Powrót będzie odbywał się w niedzielę o godzinie 16:40. Pełen rozkład jazdy jest dostępny poniżej:

Sobotnie godziny odjazdu na trasie Wrocław Główny ➤ Świnoujście

Niedzielne godziny odjazdu na trasie Świnoujście ➤ Wrocław Główny

Dodaj komentarz