Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Mazowieckie wspierają 30. finał WOŚP [LICYTACJE]

Koleje Mazowieckie wspierają 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku hasło wydarzenia brzmi: „Przejrzyj na oczy!”. Orkiestra wspierać będzie działania  zapewniające najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Podobnie jak w poprzednich latach, Koleje Mazowieckie zostały oficjalnym przewoźnikiem WOŚP, a to oznacza, że zarówno wolontariusze, jak i członkowie Pokojowego Patrolu będą mogli korzystać z przejazdów na podstawie identyfikatorów 30. Finału WOŚP – wolontariusze są uprawnieni do nieodpłatnych przejazdów 30 i 31 stycznia, a członkowie Pokojowego Patrolu także
29 stycznia.

Szczegółowe informacje o bezpłatnych przejazdach:

https://www.mazowieckie.com.pl/pl/nieodplatne-przejazdy-wolontariuszy-30-finalu-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-w-pociagach-km

– Po raz kolejny włączamy się do pomocy organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jako oficjalny przewoźnik WOŚP oferujemy bezpłatne przejazdy wolontariuszom kwestującym w ramach 30. zbiórki, czyli na cel zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć to wspaniałe dzieło pomocy oraz pokazać, że kolejarze mają wielkie serca chętne do niesienia pomocy  – mówi Robert Stępień, prezes Kolei Mazowieckich.

 

W ramach wsparcia działań WOŚP Koleje Mazowieckie przekazały na licytacje fanty, z których środki zasilą cel Finału. Wśród nich jest m.in.: przejazd w kabinie „babci”, czyli najstarszego czynnego pojazdu EN57, dzień w dyspozyturze, zwiedzanie wybranej Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru, czy sesja zdjęciowa z koleją w tle.

Więcej informacji o licytacjach tutaj: https://www.mazowieckie.com.pl/pl/odjazdowe-aukcje-dla-wosp-od-kolei-mazowieckich

Kolejarze nagrali także specjalną „finałową” piosenkę. To kolejna inicjatywa pracowników, którzy łączą pasję do kolei, muzyki i pomagania. Skład zespołu tworzą: Paweł Cielniak (gitary, muzyka), Michał Szymkiewicz (wokal i klawisze), Michał Zalewski (perkusja, muzyka), Daria Uchman (wokal i tekst). Utwór został opublikowany na profilach KM w mediach społecznościowych:

Na monitorach w pociągach Kolei Mazowieckich będzie można zobaczyć film promujący 30. Finał WOŚP, a kolejarze w zielonych mundurach pojawią się w transmisji ze sztabu głównego WOŚP 30 stycznia o godzinie 10:00.

Koleje Dolnośląskie podsumowały udział w finale WOŚP

Dodaj komentarz