Pasażer

Koleje Śląskie uruchomią połączenia Katowice – Kraków

Koleje Śląskie w grudniu br. uruchomią połączenia na trasie KatowiceKraków. Informacje o nowej ofercie, która zacznie obowiązywać od 13 grudnia, przekazali na konferencji prasowej Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki. Z tej okazji w trasę do Krakowa wyruszył pociąg Powstaniec Śląski. Przejazd był bezpłatny.

Fot.

– Z usług Kolei Śląskich skorzystało w ubiegłym roku 20 mln pasażerów i śląski przewoźnik cały czas wzbogaca swoją ofertę. Połączenie z Krakowem to doskonała wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy w komfortowych warunkach będą mogli odwiedzić stolicę małopolski, dojechać do pracy, na uczelnię czy odwiedzić bliskich” – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

 

Regularne połączenia z Krakowem mają zostać uruchomione wraz z nowym rozkładem jazdy, od 13 grudnia 2020 roku.

Połączenie ze stolicą małopolski może potrwać zaledwie 62 minuty, a z obsługą stacji pośrednich 72 minuty.

– Zależy nam na tym, by to połączenie było znacznie szybsze niż dotychczasowa oferta innych przewoźników i wierzę, że kolej stanie się realną alternatywą dla podróży samochodem” – dodaje członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs.

 

O rozwoju połączeń Kolei Śląskich mówił także prezes firmy.

– To historyczny moment, który pokazuje, że strategia przyjęta przez Województwo Śląskie i Koleje Śląskie jest skuteczna. Uruchamiamy codzienne połączenia z Krakowem i wierzę, że ta oferta spotka się z ogromnym zainteresowaniem pasażerów, o czym może świadczyć fakt, że wszystkie miejsca na dzisiejszy przejazd specjalny rozeszły się w dwie minuty” – mówił prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.

Dodaj komentarz