global Pasażer

Koleje Ukraińskie stawiają na płatności mobilne

Koleje Ukraińskie podpisały porozumienie o współpracy z Visa oraz Mastercard. W ramach wspólnych działań planowane są inwestycje, które usprawnią i unowocześnią usługi UZ.

Visa i Mastercard to firmy, które są największym na świecie dostawcą międzynarodowych systemów płatności. Są także motorem wprowadzania w kraju nowoczesnych innowacyjnych usług i technologii. Dzięki współpracy UZ chce wprowadzić aplikacje mobilne dla pasażerów z usługami związanymi z płatnością mobilną oraz aplikacje dot. bezpieczeństwa. Koleje Ukraińskie planują m.in. rozszerzyć opcję zakupu biletów elektronicznych na wszystkie oferowane przez siebie usługi.

Partnerzy porozumienia zapewnią UZ fachową poradę i pomoc w zakresie rozwoju technologicznego spółki. Ułatwią realizację projektów e-biletów w systemie opartym o bankowe karty zbliżeniowe.

Dużo uwagi poświęcą także podmiejskiemu ruchowi pasażerskiemu, ponieważ partnerzy posiadają bogate doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań transportowych w miastach Ukrainy i na świecie. Jest też pomysł na stworzenie stref samoobsługowych dla pasażerów. Pozwoli to na wprowadzenie kolejnego kanału sprzedaży biletów i innych usług kolejowych, a także zoptymalizuje koszty operacyjne spółki.

Dodatkowo klienci płacący za podróże i usługi świadczone przez systemy płatnicze Ukrzaliznyci, Visa i Mastercard będą mogli uczestniczyć w programach lojalnościowych tych firm, a także programach stworzonych specjalnie dla pasażerów Ukrzaliznyci.