Tramwaje Wydarzenia

Kolejne torowisko na Śląsku będzie jak nowe

6 czerwca br. został sformalizowany kolejny etap modernizacji infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach. W siedzibie Urzędu Miejskiego podpisano, wartą blisko 16 mln zł, umowę na przebudowę torowiska. Zgodnie z kontraktem, już w przyszłoroczne wakacje, śląskie tramwaje będą miały do dyspozycji gruntownie przebudowaną infrastrukturę na odcinku ul. Katowickiej.

Fot. Tramwaje Śląskie S.A.
Fot. Tramwaje Śląskie S.A.

W Świętochłowicach, po zakończeniu przebudowy torowiska wzdłuż ul. Chorzowskiej, szykuje się kolejna ważna inwestycja tramwajowa. Tym razem gruntowną modernizację przejdzie torowisko wbudowane w jezdnię ul. Katowickiej na odcinku od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej.

Umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w Świętochłowicach w ciągu ul. Katowickiej, od granicy z Chorzowem do ul. Żołnierskiej”, w obecności prezydenta Daniela Begera, podpisał Zarząd Spółki Tramwaje Śląskie S.A. wraz z przedstawicielami konsorcjum wykonawczego firm: SPAW-TOR z Krakowa, Silesia Invest z Gliwic, a także Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Grotex z Zabrza.

Inne tramwajowe inwestycje

Wcześniej spółka Tramwaje Śląskie S.A. przebudowała torowiska wbudowane w jezdnie ulic Armii Krajowej, a także Wolności w Chorzowie. Ten projekt został zrealizowany w ramach poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Zakresy obu tych inwestycji kończyły się na granicy ze Świętochłowicami. Teraz przyszedł czas na kolejny odcinek torowiska.