Wywiady

Koncepcja rozwiązań kompleksowych – rozmowa z Ryszardem Bojanowskim, Dyrektorem Rozwoju Rynku Pojazdów Szynowych SKB Drive Tech SA

Jakość, konkurencyjność i doświadczenie. Z Dyrektorem Rozwoju Rynku Pojazdów Szynowych SKB Drive Tech SA Ryszardem Bojanowskim rozmawiamy o ofercie, klientach, zaufaniu i planach Spółki.

Jesteście obecni na rynku pojazdów szynowych od kilku lat, czyli w porównaniu do ponad stuletniej historii firmy, stosunkowo krótko. Patrząc z perspektywy tych kilku lat czy firma nadal zamierza rozwijać się w tej branży? Jak ważny dla was jest obecnie rynek tramwajów i elektrycznych zespołów trakcyjnych?

Rozmawialiśmy ostatnio wiosną 2020 – czyli na początku bardzo trudnego okresu covidowego, który zweryfikował wiele biznesów i planów biznesowych. Z naszej strony mogę powiedzieć, że również był to wymagający okres, natomiast z pewnością nasza oferta obroniła się na rynku, widzimy satysfakcję klientów i zamierzamy walczyć o nią dalej. Rynek pojazdów szynowych jest dla nas z każdym rokiem coraz ważniejszy – jednym z większych sukcesów ostatniego okresu była realizacja remontów prawie 200 zespołów napędowych dla tramwajów Warszawskich.

Wykonaliśmy już prawie cały kontrakt, klient skorzystał z prawa opcji, co odczytujemy jako potwierdzenie satysfakcji z naszych usług. Projekt był potrójnie wymagający – pierwszy raz przetarg obejmował tak dużą ilość zespołów, pracowaliśmy w warunkach covidowych, a dodatkowo musieliśmy skoordynować nasze procesy z procesami naszego partnera – VEM Sachsenwerk GmbH, producenta silników trakcyjnych wchodzących w skład remontowanych zespołów. Rozwijamy się zatem dynamicznie, również w trudnych czasach, i obsługujemy najbardziej wymagające projekty – łączna ilość wyremontowanych przez nas przekładni i zespołów napędowych sięgnie w tym roku 1000 sztuk.