Aktualności Tramwaje

Którędy pobiegnie nowa linia tramwajowa przez Żerań na Tarchomin w Warszawie?

Powstał wstępny plan budowy tramwaju na Żeraniu. Już wiemy, którędy pobiegnie nowa linia tramwajowa przez Żerań na Tarchomin.

Tramwaj wzdłuż ulicy Modlińskiej ma być przedłużeniem trasy, która biegnie po ul. Jagiellońskiej, wzdłuż terenu dawnej fabryki samochodów FSO i kończy się pętlą pod trasą Armii Krajowej. 

Nowa trasa będzie szła wzdłuż mostu nad Kanałem Żerańskim i wzdłuż ul. Modlińskiej do ul. Familijnej, gdzie będzie znajdować się pętla i parking “park and ride”. Tam trasa rozdzieli się na dwie części.

Pierwsza część pobiegnie dalej, ulicą Familijną w głąb nowych osiedli i Myśliborską, by połączyć się z trasą z Młocin na Winnice. Druga część zostanie skierowana na przystanek kolejowy Warszawa Żerań i osiągnie długość 1 kilometra.

Teraz potrzebne jest przygotowane dokumentacji uwzględniającej przebudowę podziemnych instalacji i infrastruktury drogowej. Kolejnym etapem będzie pozyskanie decyzji środowiskowej oraz wszystkich pozostałych decyzji administracyjnych, potrzebnych do rozpoczęcia prac. 

Dodaj komentarz