global Tabor Wydarzenia

LokoTrain zwiększa flotę lokomotyw

LokoTrain w ciągu pół roku zwiększył tabor o siedem nowych lokomotyw. Spółka część pojazdów zakupiła, część wypożyczyła. Jednym z najnowszych jest lokomotywa Siemens ES64F4.

Prezentacja lokomotywy LokoTrain (Fot. ilustracyjne / Wikimedia Commons)
Prezentacja lokomotywy LokoTrain (Fot. ilustracyjne / Wikimedia Commons)

Lokomotywy Siemensa to pierwsze tego typu pojazdy we flocie LokoTrain, wchodzącej od 2015 r. w skład grupy EPH. Maszyny wykorzysta w ramach holdingu, w skład którego wchodzi m.in. towarowy przewoźnik kolejowy EP Cargo.

Flotę LokoTrain w ostatnim czasie wzmocniły również lokomotywy Traxx 2 i Traxx DC3. Spółka wzięła je w leasing od Akiem. Alpha Train wypożyczył zaś klientom LocoTrain lokomotywę Vectron.

Rozwój floty pojazdów LokoTrain spółka tłumaczy zwiększonym popytem na wynajem krótko- i średnioterminowym. Jak zapowiada Ludvik Kobza, Dyrektor Generalny spółki, liczba lokomotyw we flocie LT będzie rosła. Tego wymaga rynek.

Holding

W ostatnim czasie EP Cargo zainwestował w lokomotywę Alstom Astride, którą dzierżawi od Akiem. Ponadto, tabor zasila lokomotywa serii 742.400 o nazwie Kocour, zakupiona w ZOS Zvolen.

Holding zakupił także pojazdy na rynek polski. To 30 wagonów zbiornikowych Uacs, 11 wagonów Tads-y i 20 Eas/Eaos na przewóz produktów rolnych.

Kolejnych 38 nowych wagonów przeznaczonych jest do logistyki budowlanej w kraju i za granicą.

Dodaj komentarz