Pasażer Polregio Wydarzenia

Lubuskie: Polregio pracuje nad planem naprawczym

Spółka Polregio poprawi dostępność taboru w województwie lubuskim. Zarząd zobowiązał się przedstawić do 27 czerwca plan naprawczy.

Spotkanie z przedstawicielami spółki Polregio odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.
Spotkanie z przedstawicielami spółki Polregio odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego.

Tylko w tym roku w województwie lubuskim spółka POLREGIO odwołała ponad tysiąc pociągów – informuje Gazeta Wyborcza. Marszałek województwa skierował do przewoźnika oficjalne pismo, w którym podkreślił oczekiwanie pilnego działania, w celu poprawy świadczonych usług i minimalizowania liczby odwołanych kursów.

W odpowiedzi na problemy, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego zorganizowano spotkanie z Zarządem Polregio. Uczestniczyli w nim: Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego, przedstawiciele Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu oraz dyrekcji Polregio.

W trakcie spotkania szczegółowo omówiono problemy związane z realizacją usług pasażerskich przewozów kolejowych w województwie lubuskim.

– Strony ustaliły, że będą wspólnie pracować nad jak najszybszą poprawą jakości usług – informuje Aleksandra Baldys, Rzecznik prasowy Spółki Polregio. – Zarząd Polregio zobowiązał się, że najpóźniej do wtorku 27 czerwca 2023 r. przedstawi plan naprawczy, którego główne założenie będzie polegało na poprawie dostępności taboru.

 

Polregio planuje wydzierżawić tymczasowo autobusy szynowe i pojazdy spalinowe, które zastąpią jednostki, które aktualnie przechodzą przeglądy. Władze spółki przekazały, że skupiają się również na modernizacji taboru oraz usprawnieniu procesów obsługi pasażerów.

Przewoźnik zapewnił, że podejmie odpowiednie kroki, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

– W trosce o pasażerów województwa lubuskiego spółka już teraz zintensyfikowała działania, mające na celu poprawę usług – dodaje rzecznik prasowy. – Wspólnie z władzami województwa będzie pracować nad takimi rozwiązaniami, by sytuacja przewozowa w województwie lubuskim wróciła do normy.

Dodaj komentarz