Wydarzenia

Maszynista PKP Intercity po wypadku walczy o powrót do zdrowia

Tomek, maszynista PKP Intercity S.A., walczy o powrót do zdrowia po wypadku, któremu uległ podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

W sierpniowy poranek bieżącego roku Tomek prowadził pociąg relacji LublinWrocław. Właśnie minął Stalową Wolę, gdy nagle na torach pojawiła się wyjeżdżająca z pobliskiej budowy ciężarówka. Doszło do zderzenia. Kabina lokomotywy uległa zmiażdżeniu. Tomek przeżył. Niestety, wielonarządowe obrażenia oraz liczne złamania, których doznał (m.in. rąk, nóg, kręgosłupa, żeber) stały się zapowiedzią wieloletniej rehabilitacji, która da mu szansę na powrót do aktywnego życia – prywatnie i zawodowo.

Po wypadku Tomek przeszedł szereg skomplikowanych operacji. Aby jednak wrócić do sprawności tak fizycznej jak i psychicznej, potrzebuje pobytu w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym. Miesięczny koszt pobytu w placówce to około 20 tys. zł, a to przekracza możliwości finansowe jego rodziny.

Przyjaciele Tomka mówią o nim w samych superlatywach, a szczególnie podkreślają jego życzliwość i chęć pomocy innym.

Dziś to my okażmy życzliwość i wsparcie Tomaszowi. Każda wpłacona złotówka nie tylko da naszemu koledze nadzieję na powrót do zdrowia, ale też pozwoli mu odczuć, że wielka, kolejarska rodzina w potrzebie nie zostawia nikogo samemu sobie.

Aby pomóc Tomkowi, wystarczy przekazać środki na numer konta 38 1320 0019 1649 3010 2000 0007.

W tytule przelewu prosimy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla Tomasza Fąfary

Zbiórka trwa do 30 listopada.

Źródło: Fundacja Grupy PKP

Dodaj komentarz