Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Mazowsze z korektą rozkładu jazdy

Od 13 marca br. zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Korekta związana jest m.in. z trwającą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, a także weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej podmiejskiej. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywać do 11 czerwca br.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Od 19 do 20 marca br. zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej. W związku z tym pociągi Kolei Mazowieckich w kierunku wschodnim będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną, przez stację Warszawa Gdańska lub w skróconej relacji do/z Warszawy Głównej, Wschodniej lub Zachodniej.

Szczegółowe zmiany dla poszczególnych linii:

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 2 i 3 kwietnia, ze względu na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii, oprócz prac w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary, rozpocznie

się także modernizacja stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Sochaczew. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów, a co za tym idzie, częste zmiany w rozkładzie jazdy. Ponadto w wybrane dni,