Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Mazowsze z korektą rozkładu jazdy

Od 13 marca br. zmieni się rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Korekta związana jest m.in. z trwającą modernizacją stacji Warszawa Zachodnia, pracami na liniach Warszawa – Łowicz oraz Warszawa – Małkinia – Szulborze Wielkie, a także weekendowym zamknięciem jednego z torów linii średnicowej podmiejskiej. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywać do 11 czerwca br.

Fot. Koleje Mazowieckie
Fot. Koleje Mazowieckie

Od 19 do 20 marca br. zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej. W związku z tym pociągi Kolei Mazowieckich w kierunku wschodnim będą kursować przez linię średnicową dalekobieżną, przez stację Warszawa Gdańska lub w skróconej relacji do/z Warszawy Głównej, Wschodniej lub Zachodniej.

Szczegółowe zmiany dla poszczególnych linii:

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy będzie zbliżony do obecnego. W dniach 2 i 3 kwietnia, ze względu na budowę wiaduktu drogowego, ruch na odcinku Warszawa WłochyPruszków, będzie się odbywał po jednym czynnym torze.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii, oprócz prac w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary, rozpocznie

się także modernizacja stacji Ożarów Mazowiecki oraz wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Sochaczew. Spowoduje to bardzo duże utrudnienia w prowadzeniu ruchu pociągów, a co za tym idzie, częste zmiany w rozkładzie jazdy. Ponadto w wybrane dni,

na odcinkach Łowicz Główny – Bednary – SochaczewTeresin Niepokalanów, będzie kursowała ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

Z uwagi na budowę tunelu drogowego w Zielonce, ruch pociągów w całym terminie obowiązywania tej korekty będzie odbywał się jednotorowo na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka. Część połączeń zostanie odwołana, pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy. W celu złagodzenia utrudnień zostaną uruchomione pociągi wahadłowe Warszawa Wileńska – Ząbki, oraz dodatkowe połączenia na linię średnicową.

Ponadto w dni robocze na odcinku TłuszczWarszawa Wschodnia/Gdańska honorowane będą bilety KM w następujących pociągach IC:

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Od 13 marca będzie funkcjonować nowy przystanek Warka Miasto. Z uwagi na prace związane z zabudową systemu sterowania ruchem kolejowym, w dniach 19 i 20 marca, 2 i 3 kwietnia oraz 9 i 10 kwietnia, ruch pociągów na odcinku Dobieszyn – Radom będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów skończy i rozpocznie bieg na stacji Dobieszyn, zmianie ulegnie także rozkład pozostałych. Ponadto pociągi 21610 oraz 12621/12559 w wybrane dni na odcinku Radom – Dobieszyn zostaną zastąpione przez ZKA.

R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Na linii wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi: od 21 marca od godz. 8:00 do 24 marca do godz. 15:00 na odcinku Tłuszcz- Wyszków. W zamian za odwołane pociągi, zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

R81 Radom – Dęblin

Z uwagi na prace związane z naprawą infrastruktury kolejowej w wybranych terminach, ruch pociągów na odcinku Żytkowice – Garbatka Letnisko, RadomJedlnia Letnisko oraz PionkiJedlnia Letnisko będzie odbywał się po jednym czynnym torze. Spowoduje to zmiany rozkładu jazdy w terminie organizacji zamknięciowej.

Dodaj komentarz