Personalia Wydarzenia

Michaela Keroullé nowym Prezesem Zarządu Alstom w Ameryce

Michaela Keroullé został nowym Prezesem Zarządu Alstom w Ameryce. Będzie on odpowiedzialny za realizację strategii firmy w obu Amerykach, za wyniki handlowe i operacyjne regionu oraz za kontynuowanie procesu integracyjnego firmy Bombardier Transportation. Michael jest członkiem Komitetu Wykonawczego i Zespołu Kierownictwa Alstom, podlegając Henri Poupart-Lafarge, Prezesowi Zarządu i Dyrektorowi Generalnemu Alstom.

Michael dołączył do Alstom na początku tego roku, po przejęciu przez Alstom firmy Bombardier Transportation. Wcześniej był Prezesem i Dyrektorem General Electric (GE) Steam Power, firmy o wartości 4,5 miliarda dolarów, zatrudniającej 10 tys. pracowników w 60 krajach.

W trakcie swojej 24-letniej kariery Michael pełnił szereg globalnych funkcji kierowniczych w GE, Alstom Power i Lurgi oraz pracował na czterech kontynentach.  Jako Chief Commercial Officer w GE Steam Power, kierował rozwojem biznesu pomimo słabnącej dynamiki rynku. W Alstom Power, Michael kierował kilkoma regionalnymi organizacjami P&L jako: Dyrektor Generalny/Dyrektor Zarządzający na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Europie.

Michael posiada tytuł magistra inżynierii chemicznej uzyskany na Université de technologie de Compiègne (UTC) we Francji i jest absolwentem INSEAD Executive Education.

Dodaj komentarz