Aktualności Tramwaje

Modertrans debiutuje na niemieckim rynku

Pierwszy zagraniczny kontrakt Modertrans Poznań na dostawę nowych, niskopodłogowych tramwajów stał się faktem. Przedstawiciele SRS (Schöneicher-Rüdersdorfer Straßenbahn GmbH) oraz Modertrans podpisali umowę na dostawę trzech w 100% niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma LF 10 AC BD, z opcją na zamówienie czwartego pojazdu.

Modertrans debiutuje na niemieckim rynku
Fot. Modertrans Poznań

Moderusy Gamma trafią do miasta Woltersdorf bei Berlin do obsługi linii nr 87. Przewoźnik od wielu lat znany jest jako posiadacz zabytkowych tramwajów, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa wykonał krok mający na celu zastąpienie ponad 60 letnich tramwajów nowoczesnymi pojazdami.

– Przy wsparciu kraju związkowego Brandenburgia i wraz z gminą Woltersdorf powiat Oder-Spree możliwy jest zakup nowych tramwajów. Wymiana naszego taboru wiąże się z chęcią podnoszenia standardu świadczonych usług przewozowych jak również wynika z konieczności dostosowania ruchu tramwajowego w Woltersdorf do wymogów prawnych w zakresie lokalnego transportu zbiorowego. W przyszłości osoby o ograniczonej sprawności ruchowej będą mogły również korzystać z tramwaju podczas podróży do Woltersdorf lub w drodze do pracy – powiedział podczas podpisania umowy Detlef Bröcker, Dyrektor Zarządzający SRS.