Tramwaje

MPK Wrocław: tramwaj PESA Twist zarysowany [ZDJĘCIA]

Nowy tramwaj Pesa Twist 146N przeszedł chrzest – spółka MPK Wrocław poinformowała o pierwszym przerysowaniu pojazdu. Powodem zdarzenia, jak zaznacza, był błąd pracownika.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

– Bardzo nie lubimy takich wiadomości – tak informację o pierwszym przerysowaniu tramwaju PESY dla Wrocławia przekazało MPK Wrocław. Pojazd szynowy uszkodzony został przy wyjeździe z zabytkowej hali. Rysa już została naprawiona, ale jak podkreśla przewoźnik, wywołała spore emocje.

 

Do zdarzenia doszło na zajezdni Borek. Według nieoficjalnych informacji, tramwaj zahaczył o bramę wyjazdową na zbyt ostrym łuku.

– Od tygodnia trwają intensywne nocne testy tramwaju. My uczymy się Pesy, a Pesa Wrocławia. Czasem to trudna nauka – komentuje MPK Wrocław. – Przy okazji ta sytuacja pokazuje, jak bardzo potrzeba nam nowej, nowoczesnej i dostosowanej do wszystkich modeli tramwajów zajezdni. Zdarzenie oczywiście będzie dokładnie przeanalizowane, podejmiemy również odpowiednie środki, aby zminimalizować ryzyko ich powtórzenia w przyszłości – podsumowują przedstawiciele spółki.

 

Nowa zajezdnia MPK Wrocław

Pięć nowych tras tramwajowych i nowa zajezdnia. Wrocławskie MPK zapowiada największy projekt rozwojowy w historii spółki. Powstanie nowego obiektu, to odpowiedź na powiększaną sukcesywnie flotę przewoźnika i jedno z najważniejszych wyzwań komunikacyjnych miasta w najbliższych latach, czyli program „Tramwaj 2.0”.

Szczegóły:

Nowa zajezdnia i pięć tras tramwajowych – Wrocław z największym projektem w historii

MPK Wrocław prezentuje najnowszy tramwaj od PESA Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz