Tramwaje Wydarzenia

MZK Toruń gra z WOŚP. Co można wylicytować?

Licytacja przejazdu tramwajem turystycznym, eSkarbonka oraz papierowe puszki wystawione w dyspozytorniach. MZK Toruń po raz kolejny włącza się w zbiórkę pieniędzy w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fot. MZK Toruń
Fot. MZK Toruń

Pracownicy MZK chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych. Od kilku lat przekazują świąteczne prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka, aktywnie włączyli się w ubiegłym roku w zbiórkę darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Od ubiegłego roku wrzucają również pieniądze do puszek wystawionych w dyspozytorniach zajezdni tramwajowej i autobusowej w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Spółka poszła o krok dalej i oprócz pracowników, chce zaangażować w WOŚP także klientów i gości.

Jak grać z MZK?

Chętni do grania i pomagania z MZK mogą się do tego włączyć na trzy sposoby:

  • Weź udział w aukcji

Na aukcji w serwisie Allegro, organizowanej wspólnie ze przez Sztabem Toruń można wylicytować ok. 45-minutowy przejazd turystycznym tramwajem MZK wraz z przewodnikiem. Pojazd wyglądem przypomina pierwsze toruńskie tramwaje. Trasa będzie wiodła po Bydgoskim Przedmieściu, a przewodnik turystyczny opowie o mijanych miejscach. Przejazd,  ze względu na specyfikę tramwaju, może się odbyć między 1 czerwca a 31 sierpnia – konkretna data do uzgodnienia z MZK przez zwycięzcę aukcji. Warto się skrzyknąć i licytować większą ekipą, nie tylko dlatego, że można zebrać więcej pieniędzy na szczytny cel, ale także dlatego, że do tramwaju zmieści się ok 25 osób. Licytacja kończy się 30 stycznia.

Przejdź do aukcji na Allegro: https://allegro.pl/oferta/przejazd-turystycznym-tramwajem-mzk-wosp-torun-13130889782

  • Zasil eSkarbonkę

Drugą możliwością jest zasilenie eSkarbonki MZK. Wystarczy kilka kliknięć i już wspólnie pomagamy!

Przejdź do eSkarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/cdrebe

Trzecia możliwość to wrzucenie pieniędzy do papierowych puszek dostępnych w dyspozytorniach tramwajowej (ul. Sienkiewicza 24/26) i autobusowej (ul. Legionów 220). Tu zbiórka zakończy się 28 stycznia.

Cel 31. Finału WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów). W populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów. W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę. Wyniki badań punktowych w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie. Współczynnik umieralności jest zaś wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. Ponadto w raporcie NIK z 2018 roku na temat zakażeń szpitalnych podkreśla się konieczność wdrożenia pilnych działań w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.

Dodaj komentarz