Inwestycje Raport z Polski

Na stacji Łowicz Główny czeka dworzec tymczasowy

Podróżni korzystają już z budynku dworca tymczasowego Łowicz Główny. Obiekt znajduje się naprzeciwko obecnego budynku, na zielonym skwerze pomiędzy ulicami Dworcową i Bolimowską.

Dworzec Łowicz Główny (wiz. PKP SA)
Dworzec Łowicz Główny (wiz. PKP SA)

Dworzec tymczasowy, czyli co?

W obiekcie zbudowanym z modułów kontenerowych podróżni znajdą wszystko co niezbędne, czyli kasę biletową, poczekalnię o powierzchni około 27 m kw. oraz toaletę. Choć infrastruktura jest tymczasowa, przestrzeń obsługi podróżnych jest w pełni klimatyzowana. Nie zapomniano także o niezbędnych udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami i systemie informacji głosowej. Zmiany pozwolą wykonawcy rozszerzyć front robót na cały obiekt. Został on wyłączony z użytku razem z pobliskim terenem.

Jak wyglądał dotychczasowy front robót?

Do tej pory wykonawca przeprowadził prace związane z organizacją placu budowy, budową dworca tymczasowego oraz większość koniecznych do wykonania rozbiórek, które będą jeszcze kontynuowane. Rozpoczęto również proces wzmacniania fundamentów budynku od strony peronów, a także prace przygotowawcze do budowy nowego przyłącza wodnego do budynku. O szczegółach modernizacji razem z prezentacją wizualizacji pisaliśmy TUTAJ.

Przebudowa dworca Łowicz Główny realizuje spółka PKP w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Wartość inwestycji to 11 mln złotych brutto. Dokumentację projektową przebudowy dworca opracowała pracownia Domagało Wnuk Architekci, a prace budowlane wykona Przedsiębiorstwo Budowlane „Częstobud” Damian Świącik z Częstochowy.

Dodaj komentarz