Pasażer Wydarzenia

Na trasę Wiedeń – Paryż powróciły nocne pociągi NightJet

Dzięki współpracy DB (Deutsche Bahn), ӦBB (Austriackie Koleje Federalne), SBB (Szwajcarskie Koleje Federalne) oraz francuskiego przewoźnika SNCF na trasę Wiedeń – Paryż powróciły nocne pociągi. NightJet ma nawiązywać do tradycji Orient Expressu, który jeszcze na początku XXI wieku obsługiwał tę linię.

Warunki podróży NightJet

Nowe połączenie NightJet, zgodnie z planem, ma być obsługiwane trzy razy w tygodniu. Pociągi z Wiednia będą wyruszać w poniedziałki, czwartki oraz soboty. Składy z Paryża będą uruchamiane w dniach następnych, to jest we wtorki, piątki i niedziele.

Pociągi NightJet przejeżdżają po drodze przez Linz, Monachium czy Strasburg. Trasa obsługiwana jest w godzinach nocnych. Najtańsze bilety z miejscami siedzącymi (w przypadku rezerwacji z wyprzedzeniem) zaczynają się od 29,90 euro. W przypadku podróży wagonem z kuszetkami ceny zaczynają się od 59,90 euro. Pasażerowie zainteresowani miejscami sypialnianymi muszą natomiast przygotować się na wydatek rzędu 79,90 euro.

Planowane jest także uruchomienie przejazdów NightJet na innych europejskich trasach, łączących między innymi Zurych z Barceloną.

Dodaj komentarz