Przetargi Tabor

Nawet 450 wagonów może trafić do PKP Intercity Remtrak na naprawy P4

Żaden wykonawca nie zainteresował się zapytaniem PKP Intercity, które dotyczyło wykonanie napraw P4 przy około 450 wagonach. Przewoźnik planuje zlecić prace swojej spółce-córce.

Fot. PKP Intercity Remtrak

Tak jak informowaliśmy na łamach ‘Raportu Kolejowego‘, PKP Intercity ogłosiło postępowanie prowadzone w trybie zapytania o informację, które dotyczyło możliwości wykonania napraw P4 wraz z przeprowadzeniem przeglądu P3 przy łącznie około 450 wagonach. Postępowanie RFI dotyczyło około 110 wagonów 111A, około 160 wagonów 174A oraz około 180 wagonów typu XB.

Postępowanie te było prowadzone w celu uzyskania informacji na temat możliwości przerobowych wykonawców oraz szacunkowe koszty realizacji prac. Jednak jak dowiedział się ‘Raport Kolejowy’, żaden z podmiotów nie odpowiedział na zapytanie przewoźnika dalekobieżnego. Tym samym PKP Intercity planuje zlecić prace swojej spółce-córce.

Termin udzielenia informacji upłynął pod koniec stycznia. Żadna z zapytanych firm nie odpowiedziała i nie przedstawiła szacunkowych kosztów. Naprawy planujemy zlecić firmie PKP Intercity Remtrak – poinformowała Marta Ziemska z Biura Prasowego PKP Intercity.

 

Warto wskazać, że PKP Intercity Remtrak realizowało już podobnie duże zamówienie naprawy wagonów na czwartym poziomie utrzymania w ramach kontraktu podpisanego z PKP IC we wrześniu 2023 roku. Kontrakt ten dotyczył wykonania napraw 330 wagonów – więcej informacji.

Dodaj komentarz