Raport z Polski Wydarzenia

Nietypowi goście stacji kolejowej w Jarocinie [FILM]

Nietypowi goście pojawili się na peronach stacji kolejowej w Jarocinie. Choć ich obecność wszystkich pasażerów wprawiła w osłupienie, jednemu z podróżnych udało się nagrać kilkusekundowy film.

"Jelenie

Mowa o jeleniach, które wbiegły na peron jarocińskiej stacji kolejowej. Dość sporych rozmiarów zwierzęta przebiegły przez perony i tory. Następnie pokonały barierki odgradzające teren kolejowy od drogi i zniknęły podróżnym z oczu.

Stacja Jarocin położona jest na trasie trzech linii kolejowych – nr 272 Kluczbork – Poznań Główny, nr 281 – OleśnicaChojnice oraz nr 380 – Jarocin – Kąkolewo. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Dworcowej, w centrum miasta. Nieopodal znajdują się jednak tereny leśne, w których stronę jelenie prawdopodobnie zmierzały.

Jeleń szlachetny występujący w Polsce może osiągać 2,5 m długości i wysokość w kłębie do 1,5 m. Masa ciała dużego jelenia dochodzi do 350 kg. Masa spotykanych w Polsce jeleni waha się w granicach 150-160 kg,

Zdezorientowane i spłoszone zwierzęta na szczęście nie zrobiły nikomu krzywdy.  Do ataków jeleni na ludzi dochodzi niezwykle rzadko, gdy już tak się stanie winni są zazwyczaj sami ludzie.

Dodaj komentarz