Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Nowe Impulsy dla warszawskiej SKM [ZDJĘCIA]

O inwestycji warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej mówił także prezes zarządu spółki.

– Wyjątkowa malatura naszego pierwszego pociągu ma podkreślić unijne dofinansowanie do projektu. To niemal 203 miliony pochodzące z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki tym środkom podniesiemy komfort podróży mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Jednocześnie zachęcimy do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznej kolei – dodaje Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

 

Dwusetny pojazd

 

– Pierwsza jednostka dostarczona w ramach kontraktu na dostawę 21 nowych EZT to dwusetny wyprodukowany przez NEWAG S.A. pojazd pasażerski z rodziny IMPULS. Wyróżnia się on funkcjonalnością oraz zastosowaniem zaawanso­wanych roz­wią­zań konstrukcyjnych. Jestem przekonany, że będzie równie niezawodnie służył mieszkańcom Warszawy, jak pozostałe pojazdy z Nowego Sącza. Są one eksploatowane przez Szybką Kolej Miejską w Warszawie już ponad 10 lat – mówi Józef Michalik, wiceprezes zarządu NEWAG S.A.

 

Inwestycja Szybkiej Kolei Miejskiej obejmuje 21 pojazdów. 15 złożonych z 5 członów i 6 złożonych z 4 członów, które można ze sobą łączyć w tzw. tandemy, zapewniając nawet 372 miejsca siedzące. Do dyspozycji pasażerów będą: Wi-Fi, ładowarki USB, miejsca na rowery, wózek oraz duży bagaż, a także nowoczesny system informacji i automaty biletowe. Na pokładzie znajdą się także ratujące życie defibrylatory AED.

Testy na Warszawskim Węźle Kolejowym