Aktualności Inwestycje Pasażer

Nowy peron na trasie Siedlce – Czeremcha

Z Niemojek na trasie Siedlce – Czeremcha wygodniejsze będą podróże koleją. Do pociągów wygodniej wsiądą osoby o ograniczonej możliwości poruszania się. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę przebudowę peronu.

Dzięki inwestycji za ok. 2,3 mln zł netto, w drugiej połowie 2021r., podróżni wygodniej wsiądą do pociągów na stacji w Niemojkach. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z firmą Domost sp. z o.o. umowę na opracowanie projektu i wykonanie robót na peronie.

Przebudowa peronu w Niemojkach to jeden z elementów likwidowania wykluczenia komunikacyjnego.  Budujemy kolej bezpieczną, komfortową i dostępną również dla mieszkańców mniejszych miejscowości – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.

 

W efekcie inwestycji zwiększy się komfort obsługi i bezpieczeństwo pasażerów. Wykonawca w miejscu dotychczasowego peronu zbuduje nowy. Wyższy obiekt ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron zostanie wyposażony w wiaty, ławki oraz tablice i gabloty informacyjne z rozkładem jazdy. Dla wygody podróżnych zainstalowane zostanie nowe nagłośnienie i informacja wizualna o przyjazdach i odjazdach pociągów. Z myślą o osobach o ograniczonych możliwościach poruszania się zaplanowano pochylnię oraz ścieżki dotykowe. Nowe jaśniejsze oświetlenie LED umożliwi bezpieczne podróżowanie także po zmroku.

Inwestycja w Niemojkach to realna korzyść dla podróżujących koleją codziennie i okazjonalnie na trasie z Siedlec na Mazowszu do Czeremchy na Podlasiu. Dziś szczególnie istotne jest i to, że umowy dla małych firm oraz duże inwestycje, realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na terenie całej Polski, pozwalają na utrzymanie i rozwój firm budowlanych, a tym samym na rozwój gospodarki – powiedział Ireneusz Merchel, prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Dostęp do kolei ułatwi dodatkowe dojście do peronu od strony przejazdu kolejowo-drogowego. Na czas prac przewidziano obsługę podróżnych z peronu tymczasowego.

Wartość umowy to to 2,27 mln zł netto. Zakończenie prac planowane w drugiej połowie 2021 r.

Na terenie województw mazowieckiego, poza przystankiem w Niemojkach, w ramach poprawy dostępności do infrastruktury pasażerskiej, przebudowane będą także perony i dojścia w wielu innych lokalizacjach. Prace będą realizowane w ramach dużych projektów inwestycyjnych oraz małych umów, które będą mogły wykonywać niewielkie lokalne firmy.

fot. PKP PLK S.A. 

Dodaj komentarz