Raport z Polski Wydarzenia

PESA stawia na zdrowie. Spółka dołącza do projektu “Dzień na U”

Ponad dwa tysiące pracowników spółki PESA otrzyma dodatkowy płatny czas na wykonanie badań profilaktycznych. Producent taboru szynowego dołączył do projektu „Dzień na U”, którego pomysłodawcą jest fundacja Rak’n’Roll.

Spółka PESA zapewni pracownikom dodatkowy czas płatny na wykonanie badań profilaktycznych (fot. Michał Ciechowski / Raport Kolejowy)
Spółka PESA zapewni pracownikom dodatkowy płatny czas na wykonanie badań profilaktycznych (fot. Michał Ciechowski / Raport Kolejowy)

– Dzień na U to dzień, którego potrzebuje każda i każdy z nas, by potwierdzić swoje zdrowie – mówią twórcy inicjatywy z fundacji Rak’n’Roll. – Dzień na U to nie tylko USG, to również czas wolny na wizytę u lekarza w celu wykonania profilaktycznych badań.

 

Tegoroczna edycja Dnia na U kierowana jest w szczególności do mężczyzn, którzy potwierdzają swoje zdrowie w badaniach zdecydowanie rzadziej niż kobiety. Regularne badania profilaktyczne są formą dbania o siebie tak naturalną, jak trening na siłowni, barber czy odpowiednia dieta.

PESA zaprezentowała pierwszy pociąg dla Ghany [DUŻO ZDJĘĆ]

Do projektu „Dzień na U” dołączyła PESA Bydgoszcz. W swoich zakładach – w Bydgoszczy i Mińsku Mazowieckim – spółka zatrudnia prawie 3,5 tys. pracowników. Dodatkowy płatny czas wolny na potwierdzenie zdrowia w badaniach otrzyma 2045 osób.

– Ostatnie lata utwierdziły nas w przekonaniu, że warto wspólnie zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Jako odpowiedzialny pracodawca każdego roku skutecznie motywujemy całą załogę do udziału w badaniach profilaktycznych, szczepieniach oraz aktywności, które sprzyjają poprawie stanu zdrowia. Liczymy na to, że kolejna inicjatywa na rzecz ochrony zdrowia naszych pracowników, w postaci programu Dzień na U, zmotywuje nas wszystkich do jeszcze większej troski o siebie – poczucie satysfakcji zadowolenia w codziennym życiu gwarantowane – mówi Magdalena Truszkowska, Dyrektor Działu Personalnego.

Szczegółowe informacje o akcji „Dzień na U” znaleźć można na stronie: https://dziennau.pl/.

Dodaj komentarz