global Tabor Wydarzenia

Pięciogwiazdkowe pociągi w Turcji? Luksusowe podróże możliwe już od 2022 roku!

Już w przyszłym roku Turcja planuje uruchomić przejazdy z wykorzystaniem pojazdów szynowych najwyższej klasy. Pięciogwiazdkowy, luksusowy pociąg Cappadocia Express ma reprezentować poziom hotelowy, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort podróży wszystkim pasażerom.

Pięciogwiazdkowe pociągi w Turcji? Luksusowe podróże możliwe już od 2022 roku!
Fot. ilustracyjne / Pixabay

Na co mogą liczyć pasażerowie?

Pierwszy tak luksusowy pociąg miał wyjechać na tory jeszcze w tym roku, jednak ze względów logistycznych start został przesunięty na początek 2022 roku. Ten wyjątkowy projekt realizowany jest w ramach współpracy tureckiej firmy Sun Group z japońską grupą turystyczną HIS Travel. Oba podmioty uzyskały wspólną licencję przewoźnika kolejowego jeszcze pod koniec 2020 roku.

Podróże pociągiem Cappadocia Express nie będą należały do najtańszych. Przewiduje się, że bilety mogą kosztować nawet do kilku tysięcy euro, oczywiście w zależności od wybranego standardu oraz pakietów dodatkowych. Na pasażerów czekać będzie dwanaście wagonów wypoczynkowych, których aranżacja ma nawiązywać właśnie do pokoi w pięciogwiazdkowych hotelach. Znajdą się w nich pełnowymiarowe łóżka wraz z przestrzenią łazienkową i prysznicem. Kolejne dwa wagony będą miały charakter restauracyjny.

Każdy z dwóch pociągów ma pomieścić do 294 pasażerów. Składy będą poruszać się po trasach Ankara – Kapadocja oraz Stambuł – Kapadocja.

Droga inwestycja

Pierwszy etap finansowania nowych linii luksusowych zakłada inwestycję na poziomie 40 milionów euro. Biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu następnych 7-8 lat planowane jest rozszerzenie kursów turystycznych do Anatolii, Mezopotamii czy wybrzeża Morza Egejskiego, kwota ta będzie stopniowo rosła.

Duże zainteresowanie nową atrakcją kolejową wykazują Rosjanie, którzy należą do grupy pasażerów typu „premium”, wyjątkowo ceniących tego rodzaju atrakcje.

Zauważa się też, że pociągi kursujące na wymienionych trasach pozwolą wygodnie połączyć dwa istotne regiony, stanowiąc alternatywę dla rejsów lotniczych i autobusowych. Jakość obsługi i warunki podróży będą wzorowane na dotychczasowym doświadczeniu luksusowych kolei, takich jak The Ghan z Australii czy The Pride Of Africa z RPA.

Autor: Katarzyna Jarząbek

PKP Cargo Connect planuje uruchomić pociągi na trasie Turcja – Ukraina – Polska

One Reply to “Pięciogwiazdkowe pociągi w Turcji? Luksusowe podróże możliwe już od 2022 roku!

Dodaj komentarz