Tramwaje

Pierwsi pasażerowie przejadą nowym mostem tramwajowym w Bydgoszczy

Pierwszy tramwaj z pasażerami przejedzie przez nowy most tramwajowy w Bydgoszczy w poniedziałek 6 listopada. Udostępnienie obiektu dla ruchu wpłynie na zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej w mieście.

Fot. Bydgoszcz.pl
Fot. Bydgoszcz.pl

Na nowym moście tramwajowym, zbudowanym między ul. Toruńską i Fordońską, tymczasowo kursować będzie tramwaj nr 6, łączący Bielawy z Łęgnowem. Jednocześnie z ruchu wyłączony zostanie odcinek torowiska na ul. Toruńskiej (pomiędzy rondem Toruńskim a ul. Kazimierza Wielkiego). Wykonawca będzie rozwieszał sieć trakcyjną w kierunku ul. Perłowej. Wykona także ostatnie prace w torowisku i ułoży ostatnią warstwę nawierzchni drogowej.

Docelowo, ruch tramwajowy w kierunku Fordonu oraz na ul. Perłowej ruszy w grudniu. Samochody przejadą wtedy północną jezdnią ul. Toruńskiej i południową ul. Fordońskiej.

Jak będą kursować poszczególne linie?

  • Linie tramwajowe nr 7  i 8 zostaną tymczasowo skierowane do pętli Babia Wieś
  • Linia nr 7 zostanie wydłużona do pętli Łoskoń
  • Linia nr 6 w obydwu kierunkach będzie tymczasowo trasowana przez most Kazimierza Wielkiego
  • Linia „za T8” otrzyma skorygowany rozkład jazdy
  • Uruchomiona zostanie linia zastępcza „za T” na odcinku rondo Toruńskie – Toruńska / Kazimierza Wielkiego

Modernizacja torowisk w rejonie ul. Toruńskiej, Perłowej i Fordońskiej, a także budowa nowych mostów – drogowego i tramwajowego – kosztowała prawie 170 mln zł. Inwestycja realizowana jest przy udziale środków unijnych, w wysokości ponad 50 mln zł.

Zakończenie całej inwestycji wraz z częścią drogową planowane jest na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz