Pasażer Wydarzenia

Pierwszy pociąg odjechał ze stacji Warszawa Główna

W niedzielę, po raz pierwszy od 24 lat, ze stacji Warszawa Główna odjechał pierwszy pociąg. Jej otwarcie usprawni podróże regionalne m.in. w kierunku Skierniewic i Łowicza.

Fot. PKP PLK

W niedzielę 14 marca na sieci kolejowej w Polsce wprowadzana jest korekta rozkładu jazdy.

Korekta rozkładu jazdy pociągów. PKP Intercity prezentuje zmiany

 

Zmiany w organizacji ruchu będą w stolicy. Podróżni po 24 latach skorzystają z Warszawy Głównej. Przewidziano kilkanaście połączeń Polregio i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie do Łodzi Fabrycznej oraz Kolei Mazowieckich do Skierniewic, Grodziska Mazowieckiego, Piaseczna, Dobieszyna i Łowicza, Sochaczewa.

Otwarcie stacji Warszawa Główna pozwoli na rozkładowe prowadzenie ruchu pociągów podczas przebudowy stacji Warszawa Zachodnia oraz prac na linii średnicowej. Stacja zwiększy możliwości podróży koleją w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego.

Na stacji Warszawa Głowna są dwa nowe perony, na które dojdziemy od ul. Towarowej. Zamontowane jest oświetlenie oraz wiaty. Podróże z „nowej” stacji ułatwi czytelne oznakowanie oraz umieszczone w gablotach dodatkowe informacje i  rozkłady jazdy. Obok peronów od strony ul. Towarowej przewidziano parking Kiss&Ride.

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Jak kursować będą Koleje Mazowieckie?