Konflikt w Ukrainie Wydarzenia

PKP Energetyka i jej pracownicy ramię w ramię dla Ukrainy  

PKP Energetyka działa w całej Polsce, także na terenach wschodnich. Jej pracownicy już od pierwszych dni konfliktu podjęli działania pomocowe. Spółka wspiera ich działania oraz podejmuje szereg swoich inicjatyw, polegających na doraźnej i długofalowej pomocy, dla osób dotkniętych tragedią wojny.

Fot. PKP Energetyka
Fot. PKP Energetyka

O konkretnych działaniach mówi Beata Górniak, członkini zarządu PKP Energetyka i prezeska Fundacji:

– Postanowiliśmy przede wszystkim wesprzeć te oddolne wysiłki, ponieważ to sami pracownicy wiedzą najlepiej, gdzie i jaka pomoc jest potrzebna. Już od 2 marca przyjmujemy wnioski i przekazujemy środki finansowe wszystkim pracownikom, którzy zdecydowali się zapewnić schronienie uchodźcom zza wschodniej granicy pod swoim dachem – 700 zł. jednorazowo na każdą przyjętą osobę oraz 300 zł. tygodniowo na wsparcie bieżącego utrzymania.

 

Firma dołączyła też do inicjatyw podejmowanych przez inne instytucje, m.in. do specjalnej edycji akcji „Kolejowa Kropla Krwi” Urzędu Transportu Kolejowego.

– Jesteśmy również w stałym kontakcie z naszymi partnerskimi organizacjami, min. Fundacją Grupy PKP oraz UN Global Compact. Wspólnie ustalamy jakie jeszcze działania można podjąć, aby pomagać skutecznie i długoterminowo. Na pewno będziemy chcieli objąć wsparciem ukraińskich kolejarzy i ich rodziny w ramach akcji „kolejarze – kolejarzom” – dodaje prezeska.

 

Skala działań, które podejmuje spółka jest imponująca. PKP Energetyka uruchomi też infolinię ze wsparciem psychologicznym dla wszystkich pracowników, w tym obywateli Ukrainy, którzy już są objęci szczególną uwagą i pomocą. Trwają prace nad ułatwieniami dla ubiegających się o zatrudnienie – tłumaczona jest strona internetowa z aktualnymi ofertami i warunkami. Przygotowane są dedykowane miejsca w ramach programu praktyk i staży.

Spółka przygotowała też własne miejsca noclegowe dla potrzebujących i ich rodzin – w pełni wyposażone mieszkania i pokoje m. in. w Zakopanem i Ustroniu. W ramach Fundacji „Dobra Energia” trwa również zbiórka pieniędzy na dodatkową pomoc. PKP Energetyka szacuje, że tylko w pierwszym miesiącu przeznaczy na różne formy pomocy ponad 2 mln. zł.

Dodaj komentarz