Raport z Polski Wydarzenia

PKP Intercity świętuje w tym roku 20-lecie powstania spółki!

Na stronie intercity.pl dostępne jest kalendarium wydarzeń z ostatnich 20 lat, opisujące kamienie milowe w działalności PKP intercity. Pokazuje ono kolejne zmiany, jakie wprowadzono w rozwoju oferty dla pasażerów i inwestycje w unowocześnianie floty pociągów.

Spółka PKP intercity od 20 lat sprawia, że podróże koleją wciąż są atrakcyjne dla Polaków. Ba stają się coraz atrakcyjniejsze, moda na kolej wraca. Ostatnie lata to dynamiczny rozwój, nowy tabor, coraz lepsze wyniki, odnowione połączenia. Nie byłoby tego, gdyby nie załoga spółki, w której pracują ludzie pełni zaangażowania i pasji, prawdziwi profesjonaliści. Dumni z tego, że należą do rodziny PKP intercity. Z okazji 20-lecia życzę całej spółce, wszystkim jej pracownikom i pasażerom by ta duma wciąż rosła. A są ku temu przesłanki. Przez najbliższe lata dzięki wsparciu rządu PKP intercity zainwestuje rekordowe kwoty w unowocześnienie taboru i polepszenie siatki połączeń. 19 miliardów to kwota historyczna, która nie tylko zmieni spółkę, ale wpłynie na rozwój całej gospodarki. Życzę by PKP intercity – narodowy przewoźnik kolejowy stał się na stałe powodem do dumy dla wszystkich Polaków – mówi Maciej Małecki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

Do historii spółki sięga także Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A.

– W 2001 roku byliśmy świadkami rewolucji na polskiej kolei. W wyniku restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe powstała Grupa PKP tworzona przez spółki odpowiedzialne za różne obszary działalności kolei. Zadaniem, które otrzymało PKP intercity 20 lat temu, było stworzenie nowego standardu podróżowania na dłuższych dystansach. Ogrom pracy tysięcy pracowników przewoźnika, wiele udanych działań i odważnych inwestycji sprawiły, że PKP intercity wjeżdża w kolejne dwudziestolecie w dobrej formie, a pasażerowie mogą cieszyć bezpiecznymi i komfortowymi podróżami – podkreśla Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A. i Przewodniczący Rady Nadzorczej PKP intercity.