Konflikt w Ukrainie Pasażer Wydarzenia

PKP Intercity wycofało ofertę bezpłatnych biletów dla obywateli Ukrainy

PKP Intercity wycofały ze swojej oferty bezpłatne bilety dla uchodźców z Ukrainy. Regulacje obowiązywały do czwartku 30 czerwca. Od dziś przejazdy te będą odbywać się na ogólnych zasadach ujętych w regulaminie PKP Intercity.

Od 1 lipca spółka PKP Intercity wstrzymała ofertę bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy, którzy wyjechali z kraju po 24 lutego 2022 r. (fot. Actuell37 / Wikimedia Commons)
Od 1 lipca spółka PKP Intercity wstrzymała ofertę bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy, którzy wyjechali z kraju po 24 lutego 2022 r. (fot. Actuell37 / Wikimedia Commons)

Bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy w 2. klasie pociągów kategorii ekonomicznych TLK, a także IC zostały wprowadzone 26 lutego. Do ostatnich dni czerwca z przewozów PKP Intercity skorzystało ponad 2,3 mln obywateli Ukrainy.

PKP Intercity był pierwszym przewoźnikiem, który zaoferował obywatelom Ukrainy bezpłatne przejazdy.

Od 1 do 30 czerwca uprawnieni obywatele Ukrainy mogą podróżować bezpłatnie tylko w relacjach od i do miast położonych przy naszej wschodniej granicy, tj. Chełma, Dorohuska, Lublina, Hrubieszowa, Przemyśla Zagórza, Jarosławia i Rzeszowa. Ze szczegółami obecnych zasad można zapoznać się tutaj otwiera się w nowym oknie

Ostatnie miesiące potwierdziły znaczenie PKP Intercity jako narodowego przewoźnika pasażerskiego. W krótkim czasie został zapewniony tabor, a także zaangażowano setki pracowników, aby przyjąć pierwszą falę uchodźców. Ten czas udowodnił, że kolej jest środkiem transportu, na którym można polegać. Pomimo dużego zaangażowania w pomoc uchodźcom z Ukrainy, jednocześnie PKP Intercity realizowało swoje pierwotne zadania, czyli codzienne przewozy tysięcy Polaków. Tegoroczny maj był rekordowym miesiącem w całej historii spółki. W pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku z usług przewoźnika dalekobieżnego skorzystało ponad 20 mln osób. Co więcej, w ostatnią niedzielę, 19 czerwca, przewieziono najwięcej pasażerów w ponad 20-letniej historii PKP Intercity.

Infolinia dla obywateli Ukrainy

Cały czas działa specjalna infolinia PKP Intercity w języku ukraińskim. To dedykowany numer dla obywateli Ukrainy, którzy chcą uzyskać informacje w ojczystym języku w sprawie rozkładu jazdy PKP Intercity oraz innych tematów pasażerskich. Infolinia jest dostępna przez 7 dni w tygodniu w g. 8.00-18.00.

Tel. +48 22 473 00 86 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora).

Informacje dostępne są również na stronie internetowej PKP Intercity w dwóch wersjach językowych – polskiej i ukraińskiej.

Dodaj komentarz