Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

PKP odmieni dworzec kolejowy w Sochaczewie [ZDJĘCIA]

O inwestycji mówił także Andrzej Bittel, przedstawiciel Ministerstwa Infrastruktury.

Przebudowa dworca kolejowego w Sochaczewie to ważny punkt w Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Dzięki tej modernizacji kolejny zabytkowy dworzec stanie się   komfortowy, bezpieczny oraz dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością – powiedział wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

 

SONY DSC

– Niedawno w powiecie sochaczewskim rozpoczęliśmy budowę w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego nowego dworca w Kornelinie. To jednak nie ostatnia inwestycja w ramach Programu Inwestycji Dworcowych w tym rejonie. Już niebawem ogłosimy przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych dworca w Sochaczewie i z pewnością jeszcze w tym roku rozpoczniemy przebudowę tego zabytkowego dworca – mówi Ireneusz Maślany, członek zarządu PKP S.A.

 

Modernizacja dworca oznacza również zmiany wewnątrz budynku. Na jego parterze zaprojektowano hol pełniący funkcję poczekalni. Dzięki inwestycji zyska on całkowicie nowe wyposażenie, czyli ławki, gabloty z rozkładami jazdy pociągów, elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów oraz nowy system informacji głosowej. W sąsiedztwie holu, oprócz pomieszczenia kas biletowych i toalet, zaplanowano przestrzeń pod przyszły lokal gastronomiczny oraz pomieszczenia biurowe przeznaczone dla jednej ze spółek kolejowych.

Przebudowa dworca kolejowego w Sochaczewie to kolejna inwestycja dofinansowana w 85% z Funduszy Europejskich i uzupełniona o środki krajowe. dworzec odzyska swój historyczny blask, a jednocześnie będzie bardziej nowoczesny i przyjazny środowisku. Komfortowy, dopasowany do potrzeb wszystkich podróżnych, również tych z niepełnosprawnościami – taki będzie nowy budynek, który poprawi komfort podróżowania – powiedział wiceminister resortu funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.