Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK budują na stacji Ełk trzeci tor

Wygodne, dostępne dla wszystkich perony i nowe przejście podziemne zapewnią oczekiwane warunki podróży ze stacji Ełk. Podobnie zmienią się warunki na przystanku Ełk Szyba Wschód. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przy utrzymanym ruchu pociągów prowadzą inwestycję za prawie 587 mln zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków CEF „Łącząc Europę”.

Stacja Ełk, prace rozbiórkowe (fot. Łukasz Bryłowski / PKP PLK)
Ełk, prace rozbiórkowe na stacji (fot. Łukasz Bryłowski / PKP PLK)

Podróżni na stacji Ełk mogą zobaczyć budowę nowego peronu nr 3. Prefabrykowane ścianki wyznaczają już lokalizację nowego obiektu. Wszystkie perony zostaną podwyższone i poszerzone, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będą także zadaszone.

Obok peronów budowane jest nowe przejście podziemne. Widać prace przy fundamentach i zbrojeniu.  Przejście o długości 110 m zastąpi dwa tunele i poprawi komunikację – umożliwi wygodne dojście do pociągów oraz na drugą stronę stacji do osiedla Zatorze. Inwestor dostosuje peron do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i wyposażony w windy.

Na stacji Ełk Towarowy postępują roboty przy wzmacnianiu podtorza i budowie nowych rozjazdów. Stacja będzie mogła przyjmować pociągi o długości 740 m. Inwestycja istotne poprawi warunki przewozów towarowych. Wzrośnie znaczenie kolei jako ekologicznego, efektywnego środka transportu.

Na przystanku Ełk Szyba Wschód wykonawca prac buduje pierwszy z dwóch dwustumetrowych peronów.

Dodaj komentarz