Tramwaje Wydarzenia

Podwykonawca naprawi usterki na wrocławskim rondzie Reagana

Pasażerowie MPK Wrocław muszą przygotować się na utrudnienia. W sobotę, 4 czerwca rozpoczynają się pracę na wrocławskim rondzie Reagana, obejmą perony 1. i 2. Wymiana nawierzchni związana jest z wcześniejszymi błędami podwykonawcy.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

W związku z pracami, MPK Wrocław zapowiada zmiany w kursowaniu tramwajów na pięciu liniach oraz autobusów na 12 liniach.

Węzeł przesiadkowy był modernizowany dwa lata temu. Wówczas na zlecenie MPK Wrocław nawierzchnia przy peronach 1, 2, 3, a także 4 została wyremontowana. W trakcie robót, które wykonywał Zakład Sieci i Zasilania, zastąpiono kostkę betonem oraz podniesiono poziom ostatnich dwóch.

Jak się okazało surowiec wykorzystany do prac okazał się niskiej jakości. Wskazały na to ekspertyzy zlecone przez MPK Wrocław. Problem widać gołym okiem, ponieważ beton zwyczajnie popękał. Cała inwestycja jest objęta pięcioletnią gwarancją, dlatego naprawa nie będzie wiązała się z dodatkowymi kosztami. Dla podwykonawcy sprawa może nie skończyć się wymianie nawierzchni. W umowie deklarował on użycie materiałów najwyższej jakości, co jednak w wątpliwość poddała próba czasu i wspomniane ekspertyzy MPK. Niezgodność zapisów kontraktu ze stanem realnym umożliwia przewoźnikowi dalsze dochodzenie swoich praw przed sądem.

Do sprawy odniósł się prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder:

– Przez niekompetencję podwykonawców konieczna jest modernizacja nawierzchni. W efekcie siedemnaście linii tramwajowych oraz autobusowych musi zmienić swoje trasy. To spora niedogodność dla naszych pasażerów i nie możemy być, wobec tego obojętni. Stąd, perspektywa procesu sądowego na linii wykonawca – podwykonawca. To także sygnał dla naszych przyszłych kontrahentów, żeby swoje zadania w ramach wzajemnej współpracy wykonywali z należytą starannością i zgodnie z zapisami umów.  Punktem wyjścia jest profesjonalizm i zaangażowanie – dodaje.

 

Informacja dla pasażerów MPK Wrocław

Zmiany dotyczyć będą tras komunikacji miejskiej, kursującej przez węzeł na Rondzie Reagana.

Tramwaje linii 1

  • zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza do ulicy Wajdy i Wróblewskiego.

Tramwaje linii 2 i 10:

  • pojadą objazdem w obu kierunkach od placu Społecznego przez most Grunwaldzki. Tramwaje linii 33 od placu Społecznego przez most Pokoju, ulicę Wyszyńskiego i Sienkiewicza do mostu Szczytnickiego.
  • w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej ronda Reagana.
  • oraz autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej Ronda Reagana.

Tramwaje linii 70

  • zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od ulicy Piastowskiej przez ulicę Sienkiewicza, most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego, ulicę Mickiewicza, Skłodowskiej-Curie do ronda Reagana.

Linie autobusowe – zestawienie

  • Autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 i 241 jadące w kierunku Psiego Pola będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.
  • Autobusy linii D i kursy nocne linii 241 w kierunku placu Dominikańskiego będą odjeżdżały z peronu 3 wyspy centralnej ronda Reagana.
  • Autobusy linii C, 111, 253, 255 kierunku Kozanowa, Kminkowej lub Petrusewicza oraz autobusy linii 115, 121, 131, 151 i 315 jadące w kierunku Reja będą omijały wyspę centralną. Zatrzymają się na przystanku tymczasowym zlokalizowanym przy Pasażu Grunwaldzkim, przy ulicy Skłodowskiej-Curie za skrzyżowaniem z Rondem Reagana w kierunku ulicy Szczytnickiej.
  • Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.

Dodaj komentarz