Przewozy towarowe

Postępowanie sanacyjne otwarte. Sąd podjął decyzję ws. PKP CARGO

Decyzję o złożeniu wniosku Zarząd podjął, mając na względzie najlepszy interes Spółki, jak też jej pracowników oraz akcjonariuszy. W ocenie Zarządu proces restrukturyzacji pod nadzorem sądu umożliwi kontynuowanie działalności operacyjnej w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów dla wierzycieli, pracowników i akcjonariuszy.

Funkcjonowanie Spółki w czasie trwania postępowania sanacyjnego

– Mocno podkreślam, że sanacja to postępowanie uzdrowieniowe. Jednym z jego elementów jest pozyskiwanie nowych zleceń, zwiększenie przychodów i przywrócenie konkurencyjności na bardzo wymagającym rynku kolejowych przewozów towarowych. W czasie trwania postępowania sanacyjnego Spółka PKP CARGO S.A. będzie realizowała wszystkie kontrakty i zlecenia. Będzie także uczestniczyła w przetargach i zamówieniach publicznych – mówi dr Marcin Wojewódka, p.o. Prezesa PKP CARGO S.A.

 

Otwarcie postępowania sanacyjnego wpływa na stosunki pracy – wywołuje w zakresie praw i  obowiązków pracowników i pracodawcy takie same skutki jak ogłoszenie upadłości, przy czym uprawnienia syndyka wykonuje zarządca.

Z dniem otwarcia postępowania sanacyjnego mienie służące prowadzeniu przedsiębiorstwa oraz mienie należące do dłużnika stają się masą sanacyjną. Skierowanie egzekucji do majątku dłużnika wchodzącego w skład masy sanacyjnej oraz wykonanie postanowienia o zabezpieczeniu roszczenia lub zarządzenia zabezpieczenia roszczenia na tym majątku jest niedopuszczalne po dniu otwarcia postępowania sanacyjnego.

Otwarcie postępowania sanacyjnego pozwoli, poprzez zmniejszenie kosztów i inne działania restrukturyzacyjne, osiągnąć równowagę finansową. Wówczas wierzycielom przedstawiona zostanie propozycja układowa, a po jej przyjęciu rozpocznie się spłata zobowiązań.

Dodaj komentarz